Atom Trefl Sopot pokonuje Developres SkyRes Rzeszów

30 lis 2016, 19:11

Pierwszy mecz 8. kolejki OLEN Ligi został rozegrany pomiędzy Atomem Trefl Sopot a Developres SkyRes Rzeszów. Spotkanie było zacięte, jednak ostatecznie zwycięsko wyszła z niego drużyna z Sopotu.

Spotkanie rozpoczęło się wyrównanie, zespoły grały punkt za punkt (4:4). Błąd w ataku Adeli Helić dał sopociankom punkt przewagi (6:5). Gospodynie nie utrzymały jej długo, rzeszowiankom udał się wyjść na prowadzenie (10:14). Silny kontratak Beaty Mielczarek zmniejszył różnicę między drużynami (13:16). Seria punktowych zagrywek Natalii Gajewskiej wyrównała wynik (16:16), Kremena Kamenova zmieniła Ewę Śliwińską. Punkt zdobyty atakiem przez Magdalenę Damaske dał sopociankom prowadzenie (19:17). W końcówce seta wynik ponownie uległ wyrównaniu (22:22), ostatecznie partia zakończyła się wygraną gospodyń na przewagi (26:24).

Magdalena Łukasik rozpoczęła drugiego seta (1:1). Wysoką skutecznością wykazywała się Katarzyna Mróz (2:2). Mocne ataki Kamenovej pozwoliły jej zespołowi wyjść na prowadzenie (5:8). Po pojedynczym bloku Mróz różnica między zespołami wynosiła cztery punkty (8:12). Przyjezdne grały bardzo skutecznie, ze środka zapunktowała Katarzyna Żabińska (12:17). Sopocianki nie Były w stanie dogonić rywalek, trener musiał wziąć czas aby uspokoić ich grę (14:20). Niestety, w tym secie nie dały już rady odrobić strat punktowych, partia zakończyła się efektownym blokiem przyjezdnych (15:25).

Trzecią partię rozpoczął błąd Mielczarek w zagrywce (0:1). Magdalena Damaske przedarła się przez ręce blokujących (4:2), jednak chwilę później gospodynie zatrzymały ją (5:5). Zespoły przez jakiś czas grały w ścisłym kontakcie punktowym (8:8, 10:10) i dopiero atak Łukasik pozwolił przyjezdnym wyjąć na prowadzenie (13:14). Błąd Kaczorowskiej na zagrywce po raz kolejny w tym secie wyrównał wynik (17:17) co spowodowało, że końcówka partii byłą bardzo zacięta. (20:20). Gospodyniom udało się “odskoczyć” na trzy punkty (23:20) jednak rzeszowianki bardzo szybko je dogoniły (23:22). Seta zakończył błąd Kaczorowskiej w ataku (25:23).

Czwarta partia była wyrównana od samego początku (3:3). Podobnie jak w poprzednim secie, przyjezdne zdobył kilka punktów przewagi (3:5) jednak równie szybko ją stracił (7:7). Rzeszowianki popełniały błędy, wpadły w siatkę tracąc przy tym możliwość zdobycia punktu (13:13). Sopocianki wyszły na prowadzenie (18:15) i nie oddawały go już do końca seta. Przy stanie 19:15 na boisku ponownie pojawiła się Helić, którą wcześniej zastąpiła Flakus. Pomimo asa serwisowego Skorupy to gospodynie był bliżej wygrania seta (23:19). Spotkanie zakończyła Magdalena Damaske (25:19).

Atom Trefl Sopot – Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (26:24, 15:25, 25:23, 25:19)

MVP: Magdalena Damaske

Atom Trefl Sopot: Hawryła, Kaczorowska, Helić, Kaczmar, Szymańska, Śliwińska, Borek

Developres SkyRes Rzeszów: Goliat, Łukasik J., Damaske, Mielczarek, Skorupa, Gajewska, Kulig