PGE Atom Trefl Sopot zagra w półfinale play-off!

1 kwi 2015, 19:47

PGE Atom Trefl Sopot w starciu z Budowlanymi Łódź niewątpliwie był faworytem już przed pierwszym spotkaniem. “Atomówki” w Łodzi wygrały 3:1 i do meczu rewanżowego podchodziły w lepszych nastrojach. Na boisku ponownie okazały się lepsze, ponownie 3:1.

W pierwszym secie siatkarki Atomu Trefla Sopot od samego początku przejęły inicjatywę. Przyjezdne cieszyły się prowadzeniem tylko jeden raz – po zdobyciu pierwszego punktu w meczu. Z każdą kolejną piłką rysowała się przewaga sopocianek, które ostatecznie seta wygrały 25:16.

Drugą partię ponownie lepiej rozpoczęły “atomówki” i na przerwę techniczną schodziły z prowadzeniem 8:5. Po time-oucie gospodynie zaczęły powiększać swoją przewagę – dobrze funkcjonował blok Cooper, a w ataku myliła się Popović (12:7). Wtedy jednak siatkarki z Łodzi wzięły się do roboty i zminimalizowały straty do dwóch punktów (12:10). Czas wziął trener sopocianek i to poskutkowało, bowiem cztery kolejne punkty zdobył Atom i na przerwę techniczną schodził z 6-punktowym prowadzeniem. Swoje ataki kończyły Zaroślińska, Sieczka i Leys, doprowadzając drugą partie do końca z 10-punktowym prowadzeniem (25:15).

Kilka minut przerwy i ponownie na parkiet wyszły obie drużyny. Szybko kilka punktów przewagi zdobyły sopocianki. Myliła się w ataku Popović, skutecznie blokiem zagrała Tokarska, a swój atak kończyła Cooper i Popović (4:1). Przewaga została jednak szybko zneutralizowana, lecz mimo to na pierwszej przerwie technicznej prowadziły sopocianki (8:7). Po przerwie lepiej grały przyjezdne i objęły prowadzenie (13:14) – o czas poprosił Lorenzo Micelli. Źle w tym fragmencie meczu grały sopocianki. Swój moment w meczu miała Popović, myliła się Zaroślińska i to łodzianki wyszły zwycięsko w tej partii.

Rozzłoszczone niepomyślnym rozstrzygnięciem trzeciego seta sopocianki rzuciły się do walki i od początku przejęły inicjatywę. (12:2). Świetnie grała Leys, natomiast dużo błędów popełniały przyjezdne. A grając w ten sposób w Sopocie o zwycięstwo jest niesamowicie trudno. I ostatecznie okazało się to niemożliwe.

PGE Atom Trefl Sopot – Budowlani Łódź 3:1 (25:16, 25:15, 17:25, 25:14)