ATP Cincinnati: Hurkacz wyeliminował obrońcę tytułu. W kolejnej rundzie zagra z Tsitsipasem

Aktualizacja: 17 sie 2023, 12:31
16 sie 2023, 23:37

Hubert Hurkacz doskonale wszedł w mecz z wyżej notowanym Borną Coriciem, szybko przełamując rywala, ale to nie wystarczyło, aby rozpocząć od wygranego seta. Polak musiał gonić wynik i po niemal 50 minutach wyrównał stan meczu. Losy spotkania rozstrzygnął trzeci set, w którym również okazał się lepszy. Ostatecznie wynikiem 5-7, 6-3, 6-3 wygrał Hurkacz, a obrońca tytułu pożegnał się z turniejem. Następnym rywalem Hurkacza będzie Stefanos Tsitsipas.

Hurkacz pokonał Bornę Coricia i jest w 3. rundzie ATP Cincinnati

Ostastni raz, gdy Hurkacz i Coric spotkali się na korcie w kwietniu tego roku podczas turnieju ATP w Madrycie, lepszy okazał się Chorwat. Wówczas doszło do dogrywki w pierwszym secie. Z kolei w październiku ubiegłego roku w ćwierćfinale turnieju we Wiedniu, mecz zakończył się dopiero po trzech setach i dwóch dogrywkach na korzyść Hurkacza. Dlatego można było się spodziewać, że i tym razem nie zabraknie emocji oraz wysokiego poziomu.

Pierwszy set był doskonałym otwarciem w wykonaniu Hurkacza, który szybko zaczął korzystać ze swojej broni, jaką jest skuteczny serwis zakończony asem. Polak już przy drugim serwisie swojego rywala przełamał go i chwilę później zapewnił sobie bezpieczne prowadzenie 4-1. Niestety końcówka pierwszej partii zamieniła się w prawdziwy horror, doprowadzając do wygranej Coricia wynikiem 5 do 7.

Druga partia przez długi czas toczyła się praktycznie tak samo, jak pierwsza. Hurkacz znów dokonał przełamania przy drugim podaniu Coricia i znów prowadził 4-1, a nawet 5-2. Następnie nadszedł ósmy gem, który przeciągał się w nieskończoność, ponieważ Chorwat aż cztery razy zdołał obronić się przed przełamaniem zamykającym mu drogę do wygranej 2:0 w setach. Na jego nieszczęście Hubert szybko doprowadził do wygranej 6-3 przy następnej okazji.

Decydujące starcie również zaczęło się od wygrania własnego serwisu przez obu tenisistów, a następnie przełamania w wykonaniu Hurkacza przy drugim serwisie Coricia. Polak zdołał utrzymać pewność siebie i jakość gry z drugiego seta i drugi raz zwyciężył 6-3, zapewniając sobie miejsce w 3. rundzie “tysięcznika” w Cincinnati.

Jego następnym rywalem będzie notowany na 4. miejscu w rankingu Stefanos Tsitsipas. 25-letni Grek w 2. rundzie pokonał Bena Sheltona 7-6[3], 7-6[2].

Tsitsipas – Hurkacz i Świątek – Zheng (17.08). Transmisja 3. rundy turnieju w Cincinnati: gdzie i kiedy?