ATP w Dubaju: Thriller z trzema tie-breakami, ale Hurkacz wygrywa!

Aktualizacja: 27 lut 2024, 16:19
26 lut 2024, 21:17

Hubert Hurkacz po niezwykle zaciętym, zakończonym trzema setami i trzema tie-breakami meczu wygrał z Niemcem Janem-Lennardem Struffem i awansował do drugiej rundy turnieju ATP 500 w Dubaju. Starcie to rozstrzygnęło się tak naprawdę w drobnych szczegółach.

Trzysetowy thriller na korzyść Hurkacza

Pierwszy set przebiegał w podobnym stylu, do którego Hurkacz przyzwyczaił kibiców w ostatnich miesiącach – przy swoim serwisie był bezbłędny, a przy tym nie był w stanie przełamać rywala. Udało mu się tego dokonać dopiero w kluczowych momentach tie-breaka, dzięki czemu wygrał go 7:5.

Drugi set miał niemal identyczny przebieg. Żaden z tenisistów nie zdołał wygrać przy serwisie rywala, ale tym razem Niemiec miał realną szansę na zwycięstwo w 12. gemie. Miał dwie piłki setowe, które Hurkacz jednak wybronił. Po chwili Polak nie zdołał już wyjść obronną ręką w tie-breaku i przegrał 4:7.

Trzeci set, a jakże, również zakończył się tie-breakem. Tak jak i w dwóch poprzednich, Hurkacz i Struff nie zdołali zaliczyć przełamania, więc losy meczu rozstrzygnęła gra na przewagi. Niemiec miał dwie piłki meczowe przy stanie 6:4, ale Polak się wybronił, po czym sam wykorzystał pierwszego meczbola i wygrał 8:6!

Hubert Hurkacz (8. ATP) – Jan-Lennard Struff (25. ATP) 7:6(5), (4)6:7, 7:6(6)

Tym samym po niezwykle zaciętym meczu Hubert Hurkacz awansował do 2. rundy turnieju ATP 500 w Dubaju. Swojego kolejnego rywala pozna jutro – będzie Niemiec Maximilian Marterer (96. ATP) lub Australijczyk Christopher O’Connell (68. ATP).