ATP Halle. Hurkacz znowu przegrywa w pierwszej rundzie debla

Aktualizacja: 21 cze 2023, 18:50
21 cze 2023, 17:31

Hubert Hurkacz po raz kolejny bardzo szybko zakończył rywalizację w grze deblowej. Tym razem Polak w parze z Włochem Jannikiem Sinnerem już w pierwszym meczu podczas turnieju ATP w Halle przegrali z niemieckim duetem Oscar Otte – Jan-Lennard Struff.

Kolejna z rzędu porażka Hurkacza w deblu

Cztery ostatnie deblowe występy kończyły się dla Huberta Hurkacza już po pierwszym meczu. Tak było w Monte Carlo z Grigorem Dimitrowem, w Madrycie z Benem Sheltonem, w Rzymie z Alejandro Davidovichem Fokiną i w Stuttgarcie z Marcosem Gironem. Dziś do tego grona dołączył Jannik Sinner.

W pierwszym secie pojedynku z niemieckim duetem Oscar Otte – Jan-Lennard Struff żaden z duetów nie chciał popełnić błędów, przez co rywalizacja toczyła się gem za gem. W efekcie o losach tej partii decydował tie-break, w którym Hurkacz i Sinner zdołali przełamać rywali, dzięki czemu wygrali 7:5.

Drugi set do pewnego momentu również był wyrównany. Polsko-włoski duet dał się jednak dwukrotnie zaskoczyć, czego efektem była dość gładko przegrana partia. W szóstym i ósmym gemie Hurkacz i Sinner zostali przełamani, przegrywając drugą partię 2:6.

W decydującym trzecim secie, rozgrywanym do 10 punktów polsko-włoski duet ani przez chwilę nie był na prowadzeniu. Co prawda zdołał doprowadzić do stanu 4:4, ale niemieccy tenisiści byli skuteczniejsi, wygrali 10:7 i całe spotkanie.

Hubert Hurkacz/Jannik Sinner vs Oscar Otte/Jan-Lennard Struff 7:6(7-5), 2:6, 7:10

Podczas turnieju ATP w Halle Hubertowi Hurkaczowi pozostała więc już tylko gra singlowa. W czwartek w drugiej rundzie rywalizacji zmierzy się z Holendrem Tallonem Griekspoorem.