ATP Halle: Kubot awansował do finału

Aktualizacja: 19 cze 2016, 12:34
18 cze 2016, 17:53

Łukasz Kubot i Alexander Peya awansowali do finału tenisowego turnieju ATP w niemieckim Halle. W półfinale polsko-austriacki duet pokonał w trzech setach parę fińsko-australijską, Henri Kontinen/John Peers.

Pierwszy set trwał zaledwie 24 minuty i zdecydowaną przewagę miała para polsko-austriacka. Kubot i Peya dwukrotnie przełamali serwis rywali i pewnie zwyciężyli w premierowej odsłonie 6:2.

Wydawało się, że w drugiej partii Polak i Austriak pójdą za ciosem, ale nieoczekiwanie to rywale osiągnęli dużą przewagę i zdominowali tego seta. Kubot i Peya zdołali wygrać w drugim secie tylko jednego gema.

W supertiebreaku od samego początku prowadziła para polsko-austriacka. Swoją przewagę utrzymali do samego końca i zwyciężyli 10 do 7.

W meczu o tytuł, rywalami Kubota i Peyi będą reprezentant Republiki Południowej Afryki Raven Klaasen oraz Amerykanin Rajeev Ram.

Gerry Weber Open, Halle, Niemcy, ATP World Tour 500 (pula nagród: 1,826,275 $), mecz 1/2 finału gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Polska/Alexander Peya, Austria [2] – Henri Kontinen, Finlandia/John Peers/Australia 6:2, 1:6, 10:7