ATP Monte Carlo. Tsitsipas nie obroni tytułu, Miedwiediew również odpada

14 kwi 2023, 19:51

Stefanos Tsitsipas nie obroni tytułu w Monte Carlo. Grek przegrał w dwóch setach z Taylorem Fritzem i odpadł z rywalizacji, podobnie jak Daniił Miedwiediew, który z kolei został pokonany przez Holgera Rune. W półfinale znaleźli się także Andriej Rublow i Jannik Sinner.

Za nami ćwierćfinałowe zmagania w turnieju ATP 1000 Monte Carlo. W rywalizacji nie bierze już udziału Hubert Hurkacz, który w trzeciej rundzie przegrał w trzech setach z Jannikiem Sinnerem, choć to Polak był lepszy w pierwszej odsłonie czwartkowego starcia.

Tsitsipas i Miedwiediew żegnają się z Monte Carlo

Jeśli chodzi o piątkowe zmagania, na uwagę zasługuje porażka Stefanosa Tsitsipasa, czyli triumfatora dwóch poprzednich edycji turnieju w Monte Carlo. Grek przegrał 2:6, 4:6 z Taylorem Fritzem. Z rywalizacji odpadł również zwycięzca niedawnego Miami Open Daniił Miedwiediew – Rosjanin przegrał w dwóch setach z Holgerem Rune.

W dwóch pozostałych ćwierćfinałowych pojedynkach obyło się bez większych niespodzianek. Andriej Rublow po niełatwym spotkaniu wygrał ze znacznie niżej notowanym Niemcem Janem-Lennardem Struffem, natomiast Jannik Sinner wyeliminował swojego rodaka Lorenzo Musettiego.