ATP Toronto. Hurkacz o krok od wygranej nad Alcarazem. Hiszpan jednak pokazał klasę

11 sie 2023, 07:48

Hubert Hurkacz był o krok od wyeliminowania Carlosa Alcaraza z turnieju ATP 1000 w Toronto. Po wygraniu pierwszego seta, w dwóch kolejnych Polak przegrał po tie-breakach i ostatecznie to Hiszpan zameldował się w kolejnej rundzie.

Świetny mecz Hurkacza, ale Alcaraz pokazał klasę

Pierwszy set rozpoczął się dla Polaka znakomicie – pewnie wygrał trzy pierwsze gemy i już przy drugiej wymianie przełamał lidera rankingu. Hiszpan zdołał jedynie minimalnie zmniejszyć straty i doprowadzić do stanu 5:3, ale w decydującym gemie Polak ponownie dał popis skuteczności i wygrał 6:3.

Drugi gem rozpoczął się od przegrania obu tenisistów przy własnym serwisie. Później konsekwentnie zarówno Hurkacz, jak i Alcaraz nie popełniali już błędów podczas własnego zagrania i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W nim lepszy był Hiszpan – wygrał 7:2 i doprowadził do wyrównania.

W decydującej partii Alcaraz pokazywał swoje najmocniejsze punkty, dzięki czemu dwa razy przełamał Polaka i prowadził już 5:2. W ósmym gemie lider rankingu miał dwie piłki meczowe, ale Hurkacz świetnie je obronił, a do tego dwukrotnie z rzędu wygrał przy serwisie rywala. Ponownie doszło do tie-breaka i ponownie niestety lepszy był hiszpański tenisista, który wygrał całe spotkanie.

Carlos Alcaraz (1. ATP) vs Hubert Hurkacz (17. ATP) 3:6, 7:6(2), 7:6(3)

Porażka Hurkacza już w trzeciej rundzie turnieju ATP 1000 w Toronto będzie miała bolesne skutki w kontekście światowego rankingu. Jako że przed rokiem Polak dotarł do finału zmagań w Kanadzie, po meczu z Alcarazem straci 510 punktów i spadnie o co najmniej trzy pozycje w zestawieniu.