ATP Toronto: Kolejna kompromitacja Janowicza!

5 sie 2014, 11:51

Jerzy Janowicz odpadł już w I. rundzie turnieju ATP Masters Series 1000 na kortach w Toronto! 52. w rankingu Polak poległ z zaledwie 129. tenisistą świata, faworytem gospodarzy Peterem Polanskym.

Tym samym nasz reprezentant straci kolejne punkty, co będzie oznaczało spadek w najnowszym notowaniu. Janowicz bronił bowiem III rundy sprzed roku, kiedy to przegrał na tym poziomie po dobrej grze z Rafaelem Nadalem.

Pierwszy set to spokojna walka gem za gem. Żaden z tenisistów nie chciał zaryzykować. Gra toczyła się głównie zza linii końcowej, a wymiany przy siatce były rzadkością. Partię musiał rozstrzygnąć tie-break, którego wygrał niestety Kanadyjczyk 7:5 i całego seta 7:6.

Druga odsłona to jeszcze słabsza gra “Jerzyka”. W 9. gemie Polansky zagrał swój najlepszy gem w całym spotkaniu i przełamał Polaka. Przy stanie 5:4 Janowicz próbował jeszcze się podnieść, prowadził przy serwisie rywala 0:30, ale kolejne trzy punkty zdobył rywal i po długiej wymianie ciosów ostatecznie zakończył seta jak i całe spotkanie.

Tym samym Jerzy Janowicz straci kolejne 90 punktów do rankingu ATP co będzie oznaczało kolejny spadek o kilkanaście pozycji.