ATP w Bastad: Janowicz kreczuje w II rundzie

9 lip 2014, 16:27
Rozstawiony z numerem czwartym Jerzy Janowicz na drugiej rundzie zakończył udział w turnieju ATP na kortach ziemnych w Bastad. Tenisista z Łodzi skreczował z powodu kontuzji lewej stopy w środowym meczu z Dusanem Lajovicem przy stanie 6:3, 1:1 dla Serba.
Zgodnie z relacjami mediów Janowicz na problemy ze stopą miał narzekać już przed rozpoczęciem spotkania, które zaczęło się dla niego bardzo niekorzystnie – przegrywał w pierwszym secie 0:3. Później nie był już w stanie odwrócić losów tej partii.

Rywalizację utrudniał mu ból w nodze – przy stanie 2:5 poprosił o pomoc medyczną. Na początku kolejnej odsłony Lajovic miał okazję na przełamanie (40:30), ale 23-letni Polak wyszedł obronną ręką z tej sytuacji. Drugiego gema jednak przegrał do zera i po 46 minutach przebywania na korcie zrezygnował z dalszej walki.

Źródło: Sport.pl