ATP w Hamburgu: Kolejny blamaż Janowicza

Aktualizacja: 16 lip 2014, 23:59
16 lip 2014, 14:47

W meczu o 1/8 finału turnieju ATP w Hamburgu Jerzy Janowicz znów zawiódł i bez większej walki poległ z  21. w rankingu Ukraińcem-  Aleksandrem Dołgopołowem 4:6 1:6.

Tylko w pierwszym secie Polak podjął walkę i przez większość seta prowadził z rywalem dwukrotnie go przełamując. Jednak od stanu 4:3 dla Janowicza coś się zacięło i nasz reprezentant zaczął popełniać coraz więcej prostych, niewymuszonych błędów, które kosztowały go porażkę w pierwszym secie 4:6.

Druga osłona była już bez historii. Zrezygnowany Jerzyk “przespał” ją i przegrywał już 0:5. Na szczęście uniknął tzw. “roweryku”, czyli wyniku 6:0 i zdołał ugrać jednego gema na pocieszenie. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 1:6 i cały mecz 4:6 1:6.