ATP Monte Carlo. Djoković odpada z turnieju, inni faworyci również przegrali

Aktualizacja: 13 kwi 2023, 23:19
13 kwi 2023, 20:59

Mecze trzeciej rundy turnieju ATP w Monte Carlo dostarczyły kilku niespodziewanych wyników. Poza odpadnięciem z rywalizacji Huberta Hurkacza, do ćwierćfinału nie awansowali m.in. Casper Ruud czy Novak Djoković.

Czwartek był pechowym dniem dla Huberta Hurkacza. W trzeciej rundzie turnieju w Monte Carlo Polak mierzył się z Jannikiem Sinnerem (8. ATP) i po pierwszym wygranym 6:3 secie wydawało się, że jest na dobrej drodze do zwycięstwa. Dwie kolejne partie wygrał jednak Włoch i to on awansował dalej.

Musetti lepszy od Djokovicia

Jeszcze przed meczem było wiadomo, że w ćwierćfinale turnieju Hurkacz lub Sinner zmierzą się z Novakiem Djokoviciem lub Lorenzo Musettim. Już wiadomo, że dojdzie do pojedynku rodaków, bowiem drugi z Włochów dość niespodziewanie wygrał z dwukrotnym triumfatorem zmagań w Monte Carlo.

Pierwszy set przebiegał po myśli lidera rankingu ATP i wygrał go 6:4. W dwóch kolejnych Musetti pokazał jednak znakomitą dyspozycję – wygrywał odpowiednio 7:5, 6:4, dzięki czemu zanotował pierwsze w karierze zwycięstwo nad serbskim tenisistą.

Ruud niespodziewanie odpada, obrońca tytułu Tsitsipas gra dalej

W trzeciej rundzie nie brakowało zaskakujących wyników. Z rywalizacją pożegnał się Norweg Casper Ruud (4. ATP), który niespodziewanie przegrał z Niemcem Janem-Lennardem Struffem (100. ATP) w stosunku 6:1, 7:6(6). W kolejnej rundzie znalazł się także Andriej Rublow, który w dwóch setach pokonał rodaka Karena Chaczanowa.

Do ćwierćfinału awansował również zwycięzca dwóch poprzednich edycji turnieju w Monte Carlo Stefanos Tsitsipas, który wygrał 6:3, 6:4 z Chilijczykiem Nicolasem Jarrym. Zwycięstwo zanotował również Taylor Fritz – Amerykanin wygrał 4:6, 6:4, 6:1 z Jirim Lehecką. Awans po walkowerze wywalczył Matteo Berrettiniego wywalczył także Holger Rune.

Trzecią rundę turnieju zamknął pojedynek Daniiła Miedwiediewa z Alexandrem Zverevem. Po ponad trzygodzinnym starciu lepszy był Rosjanin.