ATP w Szanghaju: Wygrany thriller Janowicza!

7 paź 2014, 13:30

Jerzy Janowicz po niezwykłej walce pokonał w 1. rundzie turnieju ATP w Szanghaju Hiszpana Rogera-Vasselina 3:6 7:5 7:6 i awansował do kolejnej rundy! Tam zmierzy się ze zwycięzcą meczu Gabashvili-Murray.

Pierwszy set to słaba gra Janowicza i przegranie go 3:6. Polak w tej odsłonie stracił dwukrotnie swoje podanie i musiał uznać wyższość rywala. Drugi set rozpoczął się jednak o wiele lepiej. “Jerzyk” wyszedł na prowadzenie 3:1 oraz 5:3, ale za każdym razem tracił swój serwis i doprowadził do nerwowej końcówki. W niej lepszy był już jednak Łodzianin i wygrał 7:5!

Decydująca partia to gra gem za gem do stanu 2:2. Wtedy Janowicz przegrał swoje podanie i mogliśmy mieć obawy o dalszy ciąg wydarzeń. Do tego rozbite kolano Polaka i konieczna pomoc fizjoterapeuty zrobiły swoje. Janowicz jednak nie poddał się i szybko odwrócił losy meczu, o którym ponownie decydowała nerwowa końcówka zakończona triumfem “Jerzyka” po tie-breaku!

Jerzy Janowicz – Roger-Vasselin 3:6 7:5 7:6(6)

Autor: Damian Wilary