ATP World Tour Finals: Było blisko, ale finał nie dla Kubota!

15 lis 2014, 14:47

Niestety, mimo dobrej gry i wielkiej woli walki, Łukasz Kubot w parze z Robertem Lindstedtem nie zagra w wielkim finale ATP World Tour Finals w Londynie! W swoim półfinałowym meczu polsko-szwedzka para uległa Dodigowi i Melo 6:4 4:6 6:10!

Pierwszy set ułożył się po naszej myśli, mimo że pierwsze gemy były bardzo wyrównane. Dopiero 9. gem był przełomowy, kiedy to Kubot i Lindstedt przełamali rywali. Prowadząc 5:4 nie dali już żadnych szans i pewnie, do 0 wygrali swoje podanie, a całego seta 6:4.

Druga odsłona to wręcz kopia pierwszej. Do stanu 5:4 dla rywali gra toczyła się gem za gem. Niestety, 10. gem rozstrzygnął losy seta. Dodig i Melo przełamali naszą parę i tym razem oni cieszyli się z wygranej 6:4.

Tzw. złoty set, grany do 10 punktów to już niestety dominacja Chorwata i Brazylijczyka, którzy już na samym początku zdobyli mini-brreaka i utrzymali już bezpieczną przewagę do samego końca. Wygrana 10:6 w ostatnim secie zapewniła im wielki finał, który już w niedzielę!