Strona główna Tenis ATP Australian Open: Agnieszka Radwańska rozstawiona z numerem szóstym

Australian Open: Agnieszka Radwańska rozstawiona z numerem szóstym

0

Organizatorzy pierwszego w tym roku wielkoszlemowego turnieju podali rozstawione zawodniczki i zawodników. Najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska została rozstawiona z numerem szóstym. Jest ona jedynym polskim przedstawicielem, któremu ranking pozwala na przydzielenie rozstawienia. Po raz pierwszy od roku w Wielkim Szlemie nie będzie rozstawiony Jerzy Janowicz. Wspomniana dwójka wystąpi w turnieju głównym bez konieczności gry w eliminacjach.

Szóstka Polaków będzie walczyć w turnieju kwalifikacyjnym. Wśród kobiet są to Urszula Radwańska, Katarzyna Piter, Magda Linette oraz Paula Kania. Wśród mężczyzn o awans powalczą Łukasz Kubot i Michał Przysiężny. Aby zakwalifikować się do turnieju głównego należy wygrać 3 mecze. Pierwszy krok zrobili dziś w nocy Kubot i Przysiężny, którzy awansowali do drugiej rundy eliminacji. Polskie tenisistki rozpoczną eliminacje w nocy ze środy na czwartek.

Najwyżej rozstawionymi zawodnikami w tegorocznym Australian Open są Serena Williams i Novak Djokovic. Turniej rozpoczyna się w najbliższy poniedziałek.