Australian Open: Zmienne szczęście polskich deblistów

16 sty 2019, 09:22

W środowe południe w Melbourne rywalizację rozpoczęli debliści, wśród nich aż trzy pary z naszymi reprezentantami.

Jako pierwszy na kort wyszedł Łukasz Kubot grający w parze z Argentyńczykiem Horacio Zeballosem. Polak, który tworzył wcześniej duet z Marcelo Melo został zmuszony do zmiany partnera z powodu kontuzji Brazylijczyka. Rywalami w pierwszej rundzie byli Niemiec Maximilian Marterer i Słoweniec Aljaz Bedene. W pierwszym secie oglądaliśmy aż trzy przełamania, po zaciętej rywalizacji Kubot i Zeballos wygrali 7:5. Drugi set to walka gem za gem. W dziesiątym gemie Polak i Argentyńczyk niewykorzystali dwóch piłek meczowych, a chwilę później dali się przełamać i przegrali tę partię. W decydującym secie polsko-argentyńska para przełamała rywali w szóstym gemie po dwóch banalnych błędach Bedene i pewnie wygrała seta i mecz. W drugiej rundzie Kubot i Zeballos rozstawieni z numerem 7, spotkają się ze zwycięską parą w meczu McDonald/Sandgren – Chardy/Martin.

W tym samym czasie swój mecz rozgrywał również Marcin Matkowski w parze z Martinem Klizanem. Ich przeciwnikami w pierwszej rundzie byli grający z dziką kartą Chińczycy Maoxin Gong oraz Ze Zhang. Niestety byliśmy świadkami smutnej niespodzianki na korcie numer 22. Po trzech wyrównanych partiach, polsko-słowacki debel uległ niżej sklasyfikowanym rywalom 5:7, 7:5, 4:6.

Jako ostatnia swój mecz rozpoczęła Magda Linette, grająca w parze z Australijką Ajlą Tomljanović. Na przeciw siatki stanęły Chorwatka Petra Martic, która wcześniej wygrała spotkanie singlowe oraz Francuzka Alize Cornet, która jest dobrą koleżanką Polki. Po dobrej grze w pierwszej partii, “nasza” para wygrala 6:2, notując dwa przełamania. Niestety polsko-australijski debel niespodziewanie przegrał kolejne dwanaście gemów z rzędu, a w rezultacie cały mecz 6:2, 0:6, 0:6.

Łukasz Kubot, Horacio Zeballos (Polska, Argentyna, 7) – Aljaz Bedene, Maximilian Marterer (Słowenia, Niemcy) 7:5, 5:7, 6:3

Marcin Matkowski, Martin Klizan (Polska, Słowacja) – Maoxin Gong, Ze Zhang (Chiny) 5:7, 7:5, 4:6

Magda Linette, Ajla Tomljanović (Polska, Chorwacja) – Petra Martić, Alize Cornet 6:2, 0:6, 0:6