Azoty Puławy rozbijają Chrobrego Głogów, cenne zwycięstwo Gwardii Opole, a na zakończenie bójka na boisku! [Podsumowanie]

10 paź 2015, 20:10

Na zakończenie 7. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn, Azoty Puławy pewnie pokonały Chrobrego Głogów. Natomiast Gwardia Opole zdobyła cenne punkty w potyczce ze Śląskiem Wrocław.

W Opolu doszło do starcia o “cztery” punkty, bowiem Gwardia i Śląsk w tym sezonie walczą o pozostanie w PGNiG Superlidze. Od początku starcia to podopieczni Rafała Kuptela. Po ponad kwadransie gry prowadzili już 10:5. Jednak wtedy do gry wrócili szczypiorniści z Wrocławia. Wykorzystali grę w przewadze, a gdy rywale grali już w pełnym składzie nadal grali fantastycznie, zdobywając aż siedem bramek z rzędu. Do przerwy to Igor Żabić i spółka prowadzili 14:12. Po zmianie stron nadal nie do zatrzymania byli podopieczni Piotra Przybeckiego, którzy w 37. minucie prowadzili już 19:13. Ale gospodarze nie zamierzali się poddać i w wielkim stylu wrócili do gry, a na sekundy przed końcową syreną do siatki rywali Sebastian Rumniak. Po zdobytej bramce przez opolan do bójki doszło pomiędzy Ivanem Milasem, a Łukaszem Białaszkiem. Piłkarzy rozdzielać musiały całe drużyny, a sędzia obydwu szczypiornistów ukarał czerwoną kartką.

Gwardia Opole – Śląsk Wrocław 27:26 (12:14)

KS Gwardia Opole: Adam Malcher, Paweł Swat, Wojciech Trojanowski, Wojciech Knop, Sebastian Rumniak, Antoni Łangowski, Mindaugas Tarcijonas, Kamil Mokrzki, Mateusz Jankowski, Karol Cichocki, Paweł Prokop, Nikola Kedzo, Ivan Milas, Emir Taletovic, Rok Simic.
WKS Śląsk Wrocław: Krzysztof Szczecina, Djorde Golubovic, Igor Żabić, Michał Adamuszek, Bartłomiej Korpowski, Jakub Łucak, Łukasz Białaszek, Bartosz Witkowski, Orfeusz Andreou, Bartosz Wróblewski, Janja Vojvodic, Adrian Prus, Rafał Krupa.
Sędziowie: Mariusz Marciniak, Piotr Radziszewski.
W drugiej sobotniej potyczce, będący ostatnio w słabej formie, Chrobry Głogów mierzył się z Azotami Puławy. Od początku meczu to brązowi medaliści zeszłorocznych mistrzostw Polski spisywali się znacznie lepiej od swoich rywali. I to oni, bardzo pewnie, wygrali pierwszą część meczu 19:13. W drugiej połowie przewaga Azotów nie była już tak widoczna, jak miało to miejsce kilkadziesiąt minut wcześniej. Ostatecznie podopieczni Ryszarda Skutnika 35:26 i umocnili się na 3. miejscu w tabeli PGNiG Superligi Mężczyzn.

Chrobry Głogów – Azoty Puławy 26:35 (13:19)