Strona główna Siatkówka PlusLiga AZS Częstochowa z nowym atakującym !

AZS Częstochowa z nowym atakującym !

0

Tuż po tym, jak włodarze częstochowskiego AZS-u ogłosili zmiany w zarządzie klubu, dzisiaj na oficjalnej stronie pojawiła się informacja o zakontraktowaniu pierwszego zawodnika. Został nim Paweł Adamajtis, który w ostatnim sezonie również bronił barw akademików, ale tych z Olsztyna.

Większość zespołów grających w Pluslidze zakończyła już kompletowanie swoich drużyn przed nadchodzącym sezonem. O tym, że sytuacja AZS-u Częstochowa jest trudna, mówi się od dawna. W kuluarach szeptało się nawet, że klub może nie wystartować w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na szczęście dla kibiców częstochowskiej siatkówki AZS nalazł się w gronie 16 drużyn, które walczyć będą w Pluslidze.
Tuż po tym, jak dowiedzieliśmy się o powiększeniu ligi o kolejne dwa zespoły akademicy z Częstochowy zaczęli się wzmacniać. Klub poinformował właśnie o pozyskaniu nowego atakującego, którym został 26-letni Paweł Adamajtis. W poprzednim sezonie rozegrał on prawie 60 setów w barwach AZS-u Olsztyn i zdobył łącznie 197 punktów. Wcześniej zawodnik grał między innymi w Politechnice Warszawskiej i Energetyku Jaworzno. Decyzja klubu o pozyskaniu zawodnika własnie na tę pozycję wydaje się być uzasadniona, ponieważ jako pierwszy częstochowski klub opuścił Brazylijczyk, Felipe Bandero.

Wczoraj natomiast na oficjalnej stronie pojawiła się informacja o zmianie obsady rady nadzorczej AZS Częstochowa. Rezygnację z pełnionej funkcji prezesa złożyła Małgorzata Smolińska, a na jej miejsce wybrany został Ryszard Bosek. Ponadto w skład Rady wchodzą również: Tomasz Tobijański i Piotr Stolarski.

Komentarze