AZS Energa Koszalin remisuje i kończy sezon na piątym miejscu

15 maj 2016, 17:38

W sobotnie popołudnie odbył się mecz o 5. miejsce – Energa AZS Koszalin podejmowała na własnym boisku AZS Łaczpol Gdańsk. Faworytem były gospodynie, które zdominowały rywala i zwyciężyły w poprzednim spotkaniu 33:26. Tym razem najpierw na prowadzenie wyszły gdańszczanki, ale nie trwało to długo i po pierwszej połowie to Energa miała cztery bramki przewagi. W drugiej części gra gdańszczanek poprawiła się, ale sił starczyło im tylko na to, aby doprowadzić do remisu 32:32. Finalnie z piątej lokaty mogły cieszyć się koszalinianki.

Rywalizacja rozpoczęła się wyrównanie, ale nerwowo i po pięciu minutach na tablicy wyników mieliśmy remis (2:2). Lepiej zaczęły się jednak spisywać przyjezdne – ich dobra dyspozycja dała im dwubramkową przewagę. Koszalinianki nie odpuszczały i walka trwała nadal. Pomimo tego, na prowadzeniu utrzymywał się Łączpol (7:9). Ten stan nie trwał długo i po szybkich kontrach gospodyń nastąpiło wyrównanie. Energa rozpędzała się z akcji na akcję i pod koniec pierwszej części to ekipa z Koszalina ugrała trzy trafienia zapasu. Miejscowe do końca kontrolowały grę i schodziły na przerwę na prowadzeniu (17:13). W drugiej połowie tempo meczu nadal było szybkie, lecz gospodynie spisywały się lepiej. Nie mogły one jednak czuć się bezpiecznie, ponieważ goście wciąż dążyły do remisu. Udało im się nawet zdobyć gola kontaktowego (22:21). Rywalizacja zaczęła być niezwykle zażarta i Energa czuła oddech rywala na plecach. Taki stan rzeczy trwał przez kolejne kilkanaście minut. Gospodynie nie były w stanie „odjechać” i ostatecznie mecz zakończył się remisem (32:32).

AZS Energa Koszalin – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 32:32 (17:13)

AZS Energa Koszalin: Kowalczyk, Wiercioch, Michałów, Roszak, Stasiak, Budnicka, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk, Sądej, Kołodziejska, Nowicka

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk: Dobrowolska, Kayumova, Pasternak, Mazurek, Stachowska, Dąbrowska, Siódmiak, Jurczyk, Kalska, Neitsch, Lipska, Ciura, Klonowska, Karwecka, Skonieczna, Tomczyk