Strona główna Pozostałe Sporty walki Balski – Janik na PBN 7

Balski – Janik na PBN 7

0
Foto: promotion.tymex.pl

Łukasz Janik (28-3, 15 KO) zastąpi Vikapite Meroro (28-6, 14 KO) i 24 czerwca na gali PBN 7 w gdańskiej Ergo Arenie zmierzy się z Adamem Balskim (9-0, 7 KO).

Meroro z powodu śmierci ojca musiał przerwać przygotowania i najbliższe tygodnie spędzi z rodziną. Pięściarz z przykrością przekazał informację i rezygnacji z występu na Polsat Boxing Night. Możliwe, że zawodnik z Namibii wystąpi w Polsce jesienią.

Mateusz Borek bardzo szybko znalazł zastępstwo i już tego samego dnia ogłosił, że nowym rywalem Balskiego będzie Łukasz Janik. Popularny „Lucky Look” od dwóch lat jest nieaktywny, ale właściciel grupy MB Promotions zapewnia, że pięściarz jest w treningu i niespełna cztery tygodnie będzie odpowiednio przygotowany.

32-letni Janik w przeszłości miał okazję walczyć z pięściarzami ze ścisłej światowej czołówki. W 2013 roku stosunkiem dwa do remisu przegrał z faworyzowanym Ola Afolabim, a dwa lata później po jednostronnym pojedynku musiał uznać wyższość Grigorija Drozda.

Dla urodzonego w Jeleniej Górze zawodnika nie będzie to pierwszy występ na Polsat Boxing Night. W pierwszej edycji tej imprezy „Lucky Look” przegrał z Mateuszem Masternakiem.

Komentarze