Baltica Summer Cup: Zwycięstwa faworytek [Podsumowanie]

Aktualizacja: 8 sie 2015, 22:35
8 sie 2015, 19:55

Za nami drugi dzień zmagań podczas Baltica Summer Cup. W sobotę ze zwycięstw cieszyli się faworyci – KGHM Metraco Zagłębie Lubin, Nykøbing Falster oraz SPR Pogoń Baltica Szczecin.

Na początek drugiego dnia zmagań podczas Baltica Summer Cup, jako pierwsze na parkiet wyszły szczypiornistki Zagłębia Lubin oraz drugi skład Pogoni Szczecin. Od początku meczu górą były “Miedziowe”, które do szatni schodziły z trzy bramkowym prowadzeniem (15:12). W 42. minucie spotkania szczecinianki za sprawą Hanny Yashchuk doprowadziły do wyrównania (19:19). Przez dalszą część mecz był niesamowicie wyrównany, żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na kilku bramkowe prowadzenie. Na niespełna dziesięć minut przed końcem spotkania Pogoń Baltica II po bramce Ligii Costy zdołała objąć prowadzenie. W końcówce spotkania to podopieczne Bożeny Karkut zagrały lepiej od swoich rywalek i zwyciężyły 31:27.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – SPR Pogoń Baltica Szczecin II 31:27 (15:12)

Zagłębie: Chojnacka, Wąż – Załęczna 1, Grzyb 5, Obrusiewicz 8, Konofał 1, Paluch 1, Lima 2, Marić 12, Jochymek 1, Premović, Piechnik, Robótka.

Pogoń Baltica: Kozłowska – Sabała 1, Noga 4, Costa 4, Zimny 4, Koprowska 1, Kochaniak 7, Yashchuk 6, Jurczyk, Orowicz.

Kary: Noga (LUB), Grzyb (LUB), Grzyb (LUB), Paluch (LUB) – Koprowska (BII)

W drugim spotkaniu o swoje pierwsze zwycięstwa w turnieju walczyła druga drużyna Pogoni Szczecin oraz duńskie Nykøbing Falster. Początek spotkania należał do gospodyń, które utrzymywały swoją trzy punktową przewagę. Jednak pod koniec pierwszej części meczu błędy Polek wykorzystały zawodniczki Nykøbing Falster, które skutecznie odrobiły straty i zdołały wyjść na prowadzenie. W drugiej odsłonie spotkania oglądaliśmy niezwykle wyrównane spotkanie. Dopiero pod koniec meczy zawodniczki z Danii pokazały większe doświadczenie i zdołały powiększyć swoje prowadzenie do dziesięciu trafień.

SPR Pogoń Baltica Szczecin II – Nykøbing Falster 17:27 (10:12)

SPR Pogoń Baltica Szczecin II:
Kozłowska – Sabała 2, Noga 4, Costa 2, Zimny 2, Koprowska 2, Kochaniak 3, Yashchuk 1, Jurczyk 1, Orowicz.

Nykøbing Falster: Iversen, Arenhart – Westberg 2, Willumsen, Navne, Gravholt, Werngreen 5, Mortensen, Spur 5, Gomes 1, Demaj 1, Toftdal 3, Kristiansen 3, Costa 4, Souza 3.

Kary: Zimny (BII), Koprowska (BII) – Westberg (NYK)

Na zakończenie drugiego dnia zmagań na parkiet wyszły szczypiornistki Zagłębia Lubin i pierwsza drużyna Pogoni Szczecin. Od początku meczu wyraźna była dominacja gospodyń. Szczecinianki skrupulatnie powiększały swoją przewagę, która osiągała nawet dziewięć bramek (20:11) i (22:13). Po przerwie spotkanie było bardziej wyrównane jednak szczypiornistki Zagłębia nie były w stanie zagrozić Pogoni Szczecin, która robiła swoje rywalki 37:29.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – SPR Pogoń Baltica Szczecin 27:39 (14:22)

Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Robótka 1, Załęczna 3, Grzyb 1, Obrusiewicz 7, Konofał 2, Paluch 2, Premović 2, Piechik 2, Lima, Marić 5, Jochymek 2.

Pogoń: Płaczek – Szczecina 5, Głowińska 5, Jurczyk, Królikowska 5, Stasiak 7, Masna 11, Gadzina 5.

Kary: Królikowska (POG), Stasiak (POG), Masna (POG)

Jutro czekają nas dwa ostatnie spotkania. O 10.00 Nykøbing Falster podejmie Zagłębie Lubin, a o 12.00 zagrają dwie Pogonie – pierwsza drużyna zmierzy się z drugą.