Barcelona gromi, Syprzak z bramką

11 lut 2016, 21:44

W 18. kolejce hiszpańskiej Ligi ASOBAL, szczypiorniści Barcelony Lassa rozgromili Aragon 40:19. Kamil Syprzak zakończył spotkanie z jedną bramką.

Dla ostatniej ekipy ligi hiszpańskiej ten mecz był jak wyrok na ścięcie. BM Aragon nie stanowiła żadnego oporu przed mistrzem Hiszpanii, przegrywając 1:4 już na starcie meczu. Po kwadransie spotkania, Barcelona prowadziła 13:3, a pierwsze skrzypce w hali Palau Blaugrana grali Wael Jallouz, Gudjon Valur Sigurdsson. Na parkiecie pojawił się, powracający po dziesięciu tygodniach przerwy spowodowanej urazem, Filip Jicha. Bohaterem spotkania został jednak inny zawodnik.

Do przerwy gospodarze mogli cieszyć się wysokim prowadzeniem (20:9). Po przerwie Xavi Pascual pozwolił odpocząć podstawowym graczom, a na boisku mogliśmy zobaczyć Vitora Arino, Aleixa Gomeza, Daniela Dujszebajewa, Carlosa Ruesge. W drugiej połowie z dobrej strony pokazali się Arino i Gomez. Szczególnie ten drugi, zanotował dziewięć trafień i przypieczętował bardzo wysokie zwycięstwo Barcelony 40:19. Dzięki temu uzyskał wyróżnienie zawodnika meczu.

W zwycięskich barwach spotkanie zakończył Kamil Syprzak. Polski obrotowy rzucił jedną bramkę.

FC Barcelona Lassa – BM Aragon 40:19 (20:9).

FC Barcelona Lassa: Pérez de Vargas, Gurbindo (1), Jallouz (4), Sigurdsson (4), Syprzak (1), Viran, Lazarov (3), Saric, Noddesbo (5), Kopljar (2), Sarmiento (2), Ariño (4), Ruesga (2), Jicha (1), Aleix (9), Dujshebaev (2).

BM Aragon: Álvaro, Sorli (1), Sergio (1), Linares (4), Fuentes (5), Pascual, Javier, Medina, Lancina (2), Cama (1), Jaime, Juan Castro, Arnillas, Tejedor (5), Franco and Demetrio.