Barcelona wygrywa, dobry występ Syprzaka

6 lut 2016, 14:11

Barcelona Lassa udanie zainaugurowała rozgrywki Ligi Asobal, wygrywając 32:22 z Helvetią Anaitasuna. Pięć bramek dla zespołu z Katalonii zdobył Kamil Syprzak.

Na początku spotkania pomiędzy obydwoma zespołami toczyła się wyrównana walka. Nim upłynął kwadrans gry przyjezdni z Barcelony tylko remisowali (7:7), jednak do przerwy uzyskali wyraźniejszą przewagę (16:12).

Na początku drugiej połowy udana postawa zespołu Helvetia, który przegrywał dwiema bramkami (20:22), mogła przynieść nadzieje swoim kibicom na większe emocje. Dzięki twardej postawie defensywy, Barcelona nie dała swoim rywalom możliwości zdobywania kolejnych bramek. Wiodącymi postaciami w drużynie mistrzów Hiszpanii byli Raul Entrerrios (MVP ostatniego EHF Euro 2016) oraz Kirył Lazarov, zdobywcy siedmiu bramek.

Kamil Syprzak również zaliczył dobry występ w barwach Barcelony. Polski obrotowy wystąpił w pierwszym składzie oraz zdobył pięć bramek. Dzięki zwycięstwu, Barcelona dopisała sobie kolejne dwa punkty w drodze do nieuchronnego tytułu mistrzowskiego. Helvetia pozostała na 11. pozycji.

Helvetia Anaitasuna – FC Barcelona Lassa 22:32 (12:16).

Helvetia Anaitasuna: Sergey, Gastón (2), Bazán (1), Garza , Costoya (4), Chocarro (1) and Jorge Silva (2), Etxebarría (1), Álvaro Del Valle (1), Nadoveza (1), Adarraga, Ángel Pérez (2), Goñi (2), Ugarte (4), Castro (1), Gregor Lorger.

FC Barcelona Lassa: Saric, Sarmiento (4), Ariño (1), Gurbindo (1), Syprzak (5), Jallouz (1) and Lazarov (7), Kopljar (1), Víctor Tomás (2), Entrerríos (7), Sorhaindo, Sigurdsson (3), Viran Morros, Aleix Gómez, Daniel Dujszebajew.