Strona główna Memoriał Huberta Jerzego Wagnera Łukasz Kaczmarek: Bardzo dziękuję kibicom!

Łukasz Kaczmarek: Bardzo dziękuję kibicom!

0

Ostatnim sprawdzianem dla naszej kadry siatkarzy przed EUROVOLLEY 2017 był XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Zwycięstwo Polaków w całym turnieju sprawiło uspokoiło kibiców, którzy obawiali się o formę zawodników na tegoroczne Mistrzostwa Europy.

Jednym z bohaterów wczorajszego mecz u z Rosjanami był Łukasz Kaczmarek, który walczy o miejsce w składzie na europejskie zawody: Osobiście solidnie przepracowałem cały okres w Spale. Uważam, że zrobiłem wszystko, co w mojej mocy. Ostateczną decyzję co do składu na LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 podejmie teraz trener.

We wczorajszym pojedynku z reprezentacją Rosji Ferdinando De Giorgi dał odpocząć podstawowym graczom i postawił na skład, w którym znajdowali się siatkarze z kwadratu da rezerwowych. Pierwsze dwa sety spotkania nie były zbyt udane w wykonaniu naszej reprezentacji. Mieliśmy problemy w przyjęciu zagrywki Rosjan oraz z wyprowadzeniem ataku skończonego punktem.

Największą satysfakcję sprawia to, że potrafiliśmy wyjść z ciężkiej opresji. Przegrywaliśmy już 0:2 z niezwykle mocną Rosją, grającą praktycznie pierwszym składem, a weszła młodość na boisko, która pociągnęła to spotkanie do góry, z czego bardzo się cieszymy – stwierdził atakujący reprezentacji Polski, Łukasz Kaczmarek.

Siatkarz również dodał, że drużyna zostawiła serce na boisku, co zawdzięczają kibicom, którzy dopingowali naszą reprezentację w tych gorszych i lepszych momentach.

Bardzo dziękuję kibicom i to właśnie im dedykujemy to zwycięstwo – powiedział.

Łukasz Kaczmarek uważa, że lepszego zakończenia tego turnieju nie mógł sobie wyobrazić. Zwycięstwo Memoriale Wagnera jest bardzo cennym doświadczeniem dla naszej drużyny przed Mistrzostwami Europy.

Atakujący stwierdził, że nie miałby nic przeciwko temu gdyby podium EUROVOLLEY było takie samo jak na XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Mimo wielkiego optymizmu również zwrócił uwagę na to, że w Europie jest wiele mocnych drużyn oraz do każdego meczu drużyna musi podchodzić systematycznie, bo przy takiej imprezie nie wolno nikogo lekceważyć. Równa gra, a także stu procentowa koncentracja pomogą osiągnąć sukces.

Źródło: pzps.pl/ oprac. własne

 

Komentarze