Barlinek Industria Kielce mistrzem Polski! Wygrana po fantastycznym boju z Wisłą Płock

21 maj 2023, 18:49

Piłkarze ręczni Barlinka Industrii Kielce obronili mistrzostwo Polski! Po niezwykle emocjonującym pojedynku nie tylko w tym spotkaniu, ale tak naprawdę w całym sezonie zespół Tałanta Dujszebajewa pokonał Wisłę Płock 27:24 i sięgnął po tytuł po raz 12. z rzędu!

Zadecydowała niesamowita końcówka

Obaj hegemoni polskiej piłki ręcznej rozgrywali jak dotąd niemal bezbłędny sezon. Niemal, ponieważ drużyna z Kielc zanotowała tylko jedną porażkę. W grudniu ubiegłego roku, przy okazji poprzedniego starcia obu ekip Wisła Płock wygrała 29:27 i od tamtego czasu nie dawała się dogonić największemu rywalowi. W niedzielnym starciu Industrii wystarczyło zwycięstwo co najmniej jedną bramką, aby cieszyć się z tytułu.

Kielczanie praktycznie od samego początku prowadzili za sprawą skutecznych rzutów Alexa Dujszebajewa i Arkadiusza Moryto. “Nafciarze” przez całą pierwszą połowę próbowali dogonić gospodarzy i choć udało im się zmniejszyć stratę do dwóch bramek, ostatecznie na przerwę schodzili z wynikiem 11:15.

W drugiej części układ sił pod względem wyniku nie ulegał zmianie – Barlinek Industria Kielce utrzymywała przewagę 3-4 bramek i nie dawała dogonić się gościom. Na nieco ponad minutę przed końcem, przy wyniku 25:23 dla Industrii poważny błąd w rozegraniu popełnił Gergo Fazekas. Gospodarze przejęli piłkę i podwyższyli na 26:23.

Pomyłka ta była brzemienna w skutkach – piłkarze ręczni z Kielc nie dali już sobie wyrwać zwycięstwa i ostatecznie wygrali 27:24, sięgając tym samym po mistrzostwo Polski po raz 12. z rzędu!

Barlinek Industria Kielce vs Wisła Płock 27:24 (15:11, 12:13)

Barlinek Industria Kielce po raz kolejny potwierdza, że jest absolutnym dominatorem polskiej ligi. Od sezonu 2011/12 zespół ten nieprzerwanie sięga po mistrzostwo Polski. Wisła Płock z kolei miała szansę na pierwszy tytuł od 2011 roku, ale zaprzepaściła to w samej końcówce kluczowego starcia.

Fenomenalny finał. ZAKSA rewanżuje się Jastrzębskiemu Węglowi i wygrywa LM trzeci raz z rzędu!