Strona główna Siatkówka PlusLiga Bartosz Kurek kontuzjowany! Nie zagra do końca sezonu?

Bartosz Kurek kontuzjowany! Nie zagra do końca sezonu?

0

ONICO Warszawa już odniosło historyczny sukces, awansując do fazy play-off. Podopieczni Stephane’a Antigi nie mają jednak za wiele szczęścia. Tuż przed wtorkowym spotkaniem z Jastrzębskim Węglem kontuzji doznał Bartosz Kurek.

Uraz Kurka okazał się na tyle poważny, że zawodnik może nie zgrać do końca sezonu. Władze klubu wystąpiły do PLS o transfer medyczny. Deską ratunkową dla warszawian ma zostać Maciej Muzaj.

– Potwierdzam, że dzisiaj przyszło do nas pismo w tej sprawie z ONICO. Odsyłam dokumenty medyczne do PZPS, która powoła komisję lekarską. Specjaliści ocenią, czy kontuzja jest poważna i czy warszawski klub będzie mógł w ramach transferu medycznego ściągnąć nowego atakującego – powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym główny komisarz PLS Cezary Matusiak – Jest mało prawdopodobne, by zastępca Kurka mógł wystąpić w barwach ONICO już dzisiaj. – Być może komisja będzie mogła zebrać się we wtorek, ale wątpię czy w jeden dzień uda się załatwić wszystkie formalności. Jest bardzo mało czasu. – dodaje.

Bartek Kurek od dłuższego czasu zmagał się z bólami krzyża, niestety w zeszłym tygodniu doszło do nasilenia dolegliwości. Wykonane badania wykazały, że należy pilnie wdrożyć leczenie, by zapobiec pogłębieniu się kontuzji i nie ryzykować zdrowiem zawodnika. Sytuacja nie jest na tyle poważna, by w jakikolwiek sposób zagrażała możliwości dalszego uprawiania siatkówki, ale niewątpliwie potrzebna jest przerwa. Zawodnik wspólnie z klubem, kadrą medyczną ONICO i reprezentacji Polski podjęli decyzję o przerwie medycznej i wdrożeniu odpowiedniego leczenia – czytamy na oficjalnej stronie klubu wypowiedź lekarza drużyny, doktora Grzegorza Adamczyka z CM Gamma.

Komentarze