Strona główna Siatkówka PlusLiga Bartosz Kurek nie zostanie w stolicy. Co dalej z MVP mistrzostw świata?

Bartosz Kurek nie zostanie w stolicy. Co dalej z MVP mistrzostw świata?

0

Dziś klub ONICO Warszawa poinformował, że Bartosz Kurek nie przedłuży kontraktu w stolicy na kolejny sezon. Na chwilę obecną MVP mistrzostw świata nie zdradza swojego nowego klubu.

Bartosz Kurek do ONICO Warszawa trafił w grudniu, jeszcze w trakcie sezonu. Do stolicy przeniósł się ze Stoczni Szczecin, którą reprezentował w sezonie 2018/2019.

–  Negocjacje dotyczące przedłużenia umowy z zawodnikiem trwały od dawna. Jeszcze niedawno wszyscy – zarówno klub, jak i Bartek – byli przekonani, że parafowanie nowego kontraktu jest kwestią czasu. Byliśmy o krok od podpisania umowy, ale z niezależnych przyczyn nie udało nam się sfinalizować. – wyjaśnia Piotr Gacek.

W ostatnim czasie do mediów dotarła informacja, że Bartosz Kurek ma trafić do włoskiej potęgi – Cucine Lube Civitanowa. Tak się jednak nie stało, a klub zakontraktował Kamila Rychlickiego i Amira Ghafoura. Atakującym prawdopodobnie zainteresowany jest również ósmy klub ostatniego sezonu ligi włoskiej – Vero Volley Monza.

Bartosz Kurek w ONICO Warszawa wystąpił w 15 spotkaniach (13 w lidze i 2 w Pucharze Polski), w których w sumie zdobył 266 punktów. Na swoim koncie atakujący ma 4 statuetki MVP.

Źródło: inf. prasowa

Komentarze