Bartosz Zmarzlik obronił tytuł IMP! Dominik Kubera odarty z marzeń

6 wrz 2022, 09:07

Bartosz Zmarzlik w kapitalnym stylu obronił tytuł indywidualnego mistrza Polski w jeździe na żużlu. Lider Stali Gorzów wygrał trzecią i ostatnią rundę rywalizacji w Rzeszowie, wyprzedzając w klasyfikacji generalnej cyklu Dominika Kuberę oraz Janusza Kołodzieja. Tym samym Zmarzlik zdobył drugie złoto IMP z rzędu, czego ostatnio dokonał przed dwudziestoma laty Tomasz Gollob.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Bartosz Zmarzlik obronił tytuł IMP

Przed finałową rundą indywidualnych mistrzostw Polski w jeździe na żużlu na czele tabeli znajdowali się Bartosz Zmarzlik i Dominik Kubera. Obaj zawodnicy w poprzednich dwóch rundach zgromadzili identyczną liczbę punktów. Ostatni turniej w Rzeszowie miał zatem rozstrzygnąć losy złotego krążka.

Na rzeszowskim owalu obaj panowie pokazali, że są niesamowicie szybcy. Jednak widać było również, że Kubera odstaje od znakomicie dysponowanego Zmarzlika. Żużlowiec urodzony w Szczecinie zaczął seryjnie zgarniać “trójki” i zwyciężył tę potyczkę w cuglach. Zmarzlik został indywidualnym mistrzem Polski drugi raz z rzędu. Wow! Srebrem musiał się zadowolić Kubera, a na najniższym stopniu podium stanął Janusz Kołodziej.

Powtórzenie sukcesu Tomasza Golloba

W związku z końcowym triumfem w klasyfikacji generalnej indywidualnych mistrzostw Polski i obroną tytułu przez Bartosza Zmarzlika historia zatoczyła koło. Bowiem jest on pierwszym jeźdźcem od czasów Tomasza Golloba, któremu powiodła się sztuka obronienia mistrzostwa kraju. Legendarny Gollob tego osiągnięcia dokonał w 2002 roku w Toruniu.

To piąty złoty medal Bartosza Zmarzlika w IMP. W dorobku żużlowiec Stali Gorzów posiada też trzy srebrne krążki. Poza podium znaleźli się natomiast wymieniani w gronie faworytów do medali Patryk Dudek oraz Maciej Janowski. Tym samym została przerwana kapitalna passa wrocławianina, który w ubiegłych czterech sezonach kończył zawody z medalem.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Stal Gorzów i Motor Lublin w finale PGE Ekstraligi! Sensacja w Częstochowie

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA