BBTS Bielsko-Biała pokonuje Akademików ze stolicy

22 lut 2017, 19:42

W ramach 23. kolejki PlusLigi BBTS Bielsko-Biała podejmował ONICO AZS Politechnikę Warszawską. Gospodarze wygrali spotkanie bez większych problemów, Akademikom udało się postawić większy opór jedynie w drugim secie (zakończył się wynikiem 31:29).

Goście dobrze rozpoczęli spotkanie (3:5), jednak szybko stracili koncentrację i na prowadzenie wyszli bielszczanie (8:5). Warszawianie zaczęli konsekwentnie odrabiać straty (13:12). Na boisku w miejsce Łukasza Łapszyńskiego pokazał się Guillaume Samica. Akademicy w dalszym ciągu musieli “gonić” rywali (22:19). Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem bielszczan 25:21.

Przyjezdni rozpoczęli kolejną odsłonę z wysokiego “C” (1:4), jednak podobnie jak w premierowej odsłonie, szybko stracili prowadzenie (9:7). Cały czas musieli odrabiać utracone punkty aż doprowadzili do remisu (16:16). W końcówce na prowadzenie znowu wyszli siatkarze BBTS-u (21:19), jednak Akademicy równie szybko wyrównali wynik (24:24). Rozpoczęła się gra na przewagi, zakończona dopiero przy stanie 31:29!

Trzecia odsłona tym razem rozpoczęła się od prowadzenia bielszczan (5:3). Podopieczni Rastislava Chudika grali bardzo skutecznie, Akademicy mieli niemało problemów. Pomimo punktowej serii nadal pozostawali w tyle (15:13). Gospodarze nie pozwolili rywalom zbliżyć się do siebie (22:17). Wszystko wskazywało na to, że Politechnika wróci do stolicy bez punktów. W końcówce goście zmniejszyli straty (22:20), jednak nie udało im się odwrócić losu spotkania. Set zamykający mecz zakończył się przy stanie 25:22)

BBTS Bielsko Biała – ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:21, 31:29, 25:22)

BBTS Bielsko Biała: Gaca, Grzechnik, Bieńkowski, Janeczek, Lipiński, Kwasowski, Koziura, Vemić, Bartos, Gryc, Modzelewski, Storozhylov, Siek, Czauderna

ONICO AZS Politechnika Warszawska: Kowalczyk, Firlej, Łapszyński, Filip, Kwolek, Wrona, Olenderek, Samica, Mikołajczak, Halaba, Świrydowicz, Smoliński, Gruszczyński