Strona główna Siatkówka PlusLiga Będzie dofinansowanie dla siatkarzy!

Będzie dofinansowanie dla siatkarzy!

0
Polska – Belgia 04.09.2018 r. Szczecin Fot. Karolina Koster

Jak dowiedział się portal Gazeta.pl Mateusz Morawiecki podjął decyzję o dofinansowaniu polskich siatkarzy i PZPS-u. Dodatek ma wynosić około 15 mln złotych.

Decyzja nie jest jeszcze oficjalna, na potwierdzenie czekać będziemy do czwartku. Kwota ma trafić do Związku z rezerw Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Dofinansowanie ma pokryć “dziurę”, która powstała po wypowiedzeniu przez PKN Orlen umowy z PZPS-em na kilka miesięcy przed tegorocznymi mistrzostwami świata. Spółka podobnie postąpiła już dwa lata temu, w 2016 roku z kontraktem obowiązującym rozgrywki ligowe. Na początku października szef PKN Orlen, Daniel Obajtek, ogłosił, że koncern chce się związać z PZPS-em nową umową sponsorską. Obajtek był obecny na konferencji po powrocie naszych złotych Orłów z Turynu. Podobno złotych medalistów nagrodził milionem złotych premii do podziału.

“To jest zupełnie niezwiązane z Orlenem, w tym przypadku nie ma o nim ani słowa. To jest zadysponowane przez pana premiera i pana ministra” – tłumaczy rzecznik PZPS-u, Janusz Uznański.

W czwartek odbędzie się konferencja Dodatkowe wsparcie dla polskiej siatkówki, w której udział wezmą Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk i Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Prezes Polskiego Związu Piłki Siatkowej, Jacek Kasprzyk, będzie nieobezny z powodów zdrowotnych.

Źródło: gazeta.pl

Komentarze