W Bełchatowie bez niespodzianki

9 gru 2017, 19:24

W kolejnym meczu 13. kolejki PlusLigi w Hali Energia PGE Skra Podejmowała Dafi Społem Kielce. Przyjezdnym nie udało się sprawić niespodzianki, chociaż w drugim secie byli bardzo blisko wyrównania stanu setowego spotkania.

Już w pierwszych minutach spotkania bełchatowianie pokazali, że ostatnia porażka na otwarcie Ligi Mistrzów ich nie złamie (6:3). Stanowczo utrzymywali dystans punktowy nie pozwalając rywalom z Kielc na zmniejszenie różnicy (10:5). Kielczanie mieli niemałe problemy z zatrzymaniem potężnych ataków Bartosza Bednorza i popełniali banalne błędy, jak błędy ustawień (17:9). Wszystko wskazywało na to, ze Skra bez większych problemow wygra premierową odsłonę. Tak też się stało – set zakończył się na korzyść dla bełchatowian po punktowym ataku Milada Ebadipoura (25:15).

Gospodarze ponownie dobrze otworzyli odsłonę (4:1), jednak kielczanie bardzo szybko doprowadzili do wyrównania (4:4). Co więcej, niedługo potem sami wyszli na prowadzenie (5:9) . Wicemistrzowie Polski nie dali im nacieszyć się przewagą zbyt długo (12:12). Kielczanie starali się trzymać blisko rywali (19:17), aż w końcu gdy set zbliżał się do końca doprowadzili do remisu (23:23). Rozpoczęła się gra na przewagi, którą zakończył dopiero atak Mariusza Wlazłego (27:25).

Poirytowani zawodnicy Dafi Społem Kielce pewnie weszli w kolejną odsłonę (3:6), jednak gospodarze nie dali im się zbyt długo nacieszyć prowadzeniem. Po ataku Karola Kłosa na tablicy wyników wyświetlił się remis 6:6. Żaden z zespołów nie odpuszczał (14:14) i bełchatowianie wyszli na prowadzenie dopiero gdy set zbliżał do końca (20:17). przyjezdni byli tym bardzo zaskoczeni i nie byli w stanie zniwelować różnicy po raz kolejny (23:17). Spotkanie zakończył pewny atak Bednorza po skosie (25:19)

PGE Skra Bełchatów – Dafi Społem Kielce 3:0 (25:15, 27:25, 25:19)

MVP: Patryk Czarnowski

PGE Skra Bełchatów: Lisinać, Wlazły, Nowak, Adamczyk, Janusz, Kłos, Bednorz, Katić, Czarnowski, Ebadipour, Węgrzyn, Romać, Nedeljković, Łomacz, Penchev, Piotrowsk, Piechocki, Milczarek

Dafi Społem Kielce: Duluk, Szymański, Orobko, Stępień, Więckowski, Schamlewski, Wachnik, Nalobin, Pawliński, Superlak, Dokić, Adamski, Ziemnicki, Dyk, Łapszyński, Drewniak, Morozau, Biniek, Czunkiewicz, Duluk