Benoit Kounkoud zatrzymany. Poważne zarzuty wobec zawodnika Industrii Kielce

Aktualizacja: 31 sty 2024, 16:23
31 sty 2024, 10:03

W środowy poranek  dziennik “Le Parisien” poinformował, że gracz Industrii Kielce Benoit Kounkoud został zatrzymany przez policję w pobliżu Pól Elizejskich. Reprezentant Francji w piłce ręcznej jest podejrzany o próbę gwałtu. Do zdarzenia miało dojść tuż po zdobyciu przez Trójkolorowych mistrzostwa Starego Kontynentu.  Benoit Kounkoud został zatrzymany przez paryską policję

W minioną niedzielę Francuzi zostali nowymi mistrzami Europy. W poniedziałek Trójkolorowi wrócili z Kolonii do Paryża, gdzie spotkali się m.in. z prezydentem kraju Emmanuelem Macronem. Następnie piłkarze rozpoczęli już mniej oficjalną część, czyli świętowanie swojego sukcesu w lokalnych klubach nocnych.

Według francuskich mediów, które powołują się na źródła w paryskiej policji, właśnie w jednym z takich przybytków miał zostać zatrzymany Benoit Kounkoud. Serwis “Valeurs actuelles” informuje, że służby miały aresztować zawodnika w 8. dzielnicy Paryża około godziny 4:30. Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek.

Problem w tym, że Kounkoud został oskarżony o próbę gwałtu na młodej kobiecie. Francuskie media informują, że do tragedii nie doszło tylko dlatego, że 26-latka zatrzymał jeden z klubowych ochroniarzy. Następnie powiadomiono o całym zajściu francuską policję. Jeśli te informacje się potwierdzą, jest to koniec kariery dla 26-letniego szczypiornisty.

Przypomnijmy, że Kounkoud od 2022 roku jest zawodnikiem Industrii Kielce. Wcześniej zawodnik grał przez osiem lat w ekipie Paris Saint-Germain, której jest wychowankiem. Od 2015 roku Kounkoud gra również w reprezentacji Francji.

Mistrzowie Polski już zdążyli odnieść się do sprawy. W krótkim komunikacie poinformowali, że z powagą traktują sprawę, ale klub dopiero po uzyskaniu wszystkich oficjalnych informacji podejmie kolejne działania.Francja wygrywa EHF Euro 2024. Pierwszy taki finał od 22 lat

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA