Bez niespodzianki, Chemik Police pewnie wygrywa!

5 mar 2018, 19:35

W hali widowiskowo sportowej w Bielsku-Białej mogliśmy obserwować spotkanie 20 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet pomiędzy BKS Profi Credit Bielsko-Biała a drużyną Chemika Police. Mecz zakończył się pewnym triumfem siatkarek z Polic.

Początek spotkanie był dość wyrównany, żadna z ekip nie mogła wyjść na większą przewagę (3:3, 5:5). Po dobrym bloku przyjezdnych i autowym ataku Świrad to zawodniczki Chemiku uzyskały trzy oczka zaliczki (11:14). Set powoli zbliżał się w końcową fazę a dość pewne prowadzenie miały siatkarki z Polic (15:19). Ostatni punkt pierwszej odsłony padł po błędzie Nowickiej (19:25) Przyjezdne pewne zwyciężyły i objęły prowadzenie w spotkaniu.

Druga partia od początku przypominała pierwszą odsłonę. Zespoły grały punkt za punkt (3:3, 6:6). Po dwóch świetnych serwisach Sobolewskiej to gospodynie tym razem odskoczyły na dwa oczka (10:8). Mimo tego przyjezdne szybko odwróciły wynik i najpierw doprowadziły do remisu, a chwile potem wyszły na prowadzenie (11:13). Partia wkraczała w decydującą fazę a siatkarki Chemika pewnie zmierzały do triumfu także i w tej odsłonie (20:23). Ostatnim akcentem tego seta był punktowy blok Chemika (20:25).

Trzeci set zdecydowanie skuteczniej rozpoczęły siatkarki z Polic (5:8). Z minuty na minutę gra przyjezdnych nakręcała się. Gospodynie nie były w stanie nawiązać równej walki (8:16). Set powoli zbliżał się do końca, a przewaga siatkarek z Polic była dość pewna i wyraźna (14:22). Ostatni punkt w meczu zdobyła atakiem Smarzek. Przyjezdne pewnie wygrały w trzech partiach i mogły zapisać trzy oczka do tabeli.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Chemik Police 0:3 (19:25, 20:25, 20:25)

MVPSladana Mirković

BKS Profi Credit Bielsko-Biała: Zakościelna, Nowicka, Różański, Jagieło, Konieczna, Moskwa, Pleśnierowicz, Grant, Mancuso, Świrad, Sobolska, Mucha, Lemańczyk

Chemik Police: Busa, Holston, Gajgał-Anioł, Bednarek-Kasza, Smarzek, Bełcik, Veljković, Mirković, Mędrzyk, Simeonowa, Zaroslińska, Krzos