Bez niespodzianki w Stambule. PGE Rysice Rzeszów odpadły z Ligi Mistrzyń

8 lut 2024, 20:59

W czwartek turecki VakifBank Stambuł pokonał PGE Rysice Rzeszów 3:0 (25:12, 25:18, 25:23) w rewanżowym meczu Ligi Mistrzyń. Tym samym zespół z Tauron Ligi, który w dwumeczu z turecką drużyną nie ugrał nawet jednego seta, pożegnał się rozgrywkami na etapie 1/8 finału.

Liga Mistrzyń: VakifBank pokazał Rysicom miejsce w szeregu

Bez wiary, bez energii i bez emocji. Tak w skrócie można opisać dwumecz VakifBank Stambuł – PGE Rysice Rzeszów w 1/8 finału siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Przed tygodniem ekipa z województwa podkarpackiego zawiodła i przegrała przed własną publicznością 0:3. W rewanżu musiałaby więc dokonać cudu, aby wywalczyć awans do ćwierćfinału.

Cudu jednak nie było. Już pierwszy set pokazał, że rzeszowianki nie są w stanie nawiązać walki z tureckim gigantem. Rysice zdobyło w nim zaledwie 12 punktów, zupełnie oddając pole zespołowi ze Stambułu. Podobnie wyglądał drugi set, który zakończył się wynikiem 25:18. Nieco lepiej było w trzeciej partii, ale ta również zakończyła się niekorzystnym rezultatem (25:23).