Sześć medali dla polskich kajakarzy! Biało-czerwone szaleństwo w Monachium

20 sie 2022, 14:49

Anna Puławska i Karolina Naja w wielkim stylu sięgnęły po mistrzostwo Europy w olimpijskiej konkurencji K2 500 m. Polki w zawodach wyprzedziły Belgijki o 0,81 sekundy. Na trzecim miejscu rywalizację w Monachium ukończyły Niemki. Złoto dla duetu Puławska – Naja okazało się dopiero początkiem genialnej soboty dla naszych kajakarzy.

Naja i Puławska ze złotem. Trzeci medal dla polskich kajakarek

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybetNiesamowicie radzą sobie polskie kajakarki na lekkoatletycznych ME w Monachium. Duet Anna Puławska – Karolina Naja potwierdził znakomitą formę i w finale K2 na 500 metrów nie dał szans rywalkom, pewnie sięgając po złoty medal. Polki ukończyły rywalizację w czasie 1:41.418. Za ich plecami zawody skończyły i Belgijki (1:42.230) i Niemki (1:42.702).

Co ciekawe, układ podium pozostał taki sam, jaki widzieliśmy w mistrzostwach świata. Na początku sierpnia w K2 na 500 metrów również wygrał polskie duet, który wyprzedził zawodniczki z Belgii i Niemiec. Złoto zdobyte w Monachium jest więc kolejnym dowodem na absolutną dominację biało-czerwonego duetu w tej konkurencji.

Sześć medali dla polskich kajakarzy na ME w Monachium

Zwycięstwo Naji i Puławskiej to jednak niejedyna dobra wiadomość z Niemiec. W finale C2 na 500 metrów inny kobiecy duet wywalczył również brązowy medal. Na najniższym stopniu podium stanęły Sylwia Szczerbińska i Julia Walczak. Z kolei w piątek wicemistrzyniami Starego Kontynentu w konkurencji K2 1000M zostały Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk.

Kolejny krążek dla naszej reprezentacji zdobył również Oleksij Koliadych. Polak w C1 na 200 metrów mężczyzn był trzeci. Do gabloty medal dołożyła również Marta Walczykiewicz. Zwieńczeniem genialnej soboty był występ duetu Jakub StepunBartosz Grabowski. Polacy zdobyli szósty krążek dla naszego kraju. Tym razem było to srebro.