Katarzyna Zdziebło wicemistrzynią Europy! Trzeci medal w sezonie

sie 20 2022, 13:35

Dziewiąty medal reprezentacji Polski podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy stał się faktem. Katarzyna Zdziebło została wicemistrzynią czempionatu na Starym Kontynencie w chodzie na 20 kilometrów. Trzy srebrne krążki naszej lekkoatletki w 2022 roku? To fenomenalne osiągnięcie naszej rodaczki.

Świetne starty polskiej chodziarki w Eugene

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Katarzyna Zdziebło ma za sobą fantastyczny sezon. Polska zawodniczka na każdym kroku udowadnia, że stać ją na pokonanie niesamowitych barier. Chcielibyśmy zawsze oglądać Panią Kasię w takim wydaniu. W najlepszym. Kiedy walczy z sędziami, z własnymi błędami, z przeciwnościami losu. Na to patrzy się wówczas zwycięsko z perspektywy kibica.

Globalny czempionat w Eugene był potwierdzeniem zaciekłości, mentalności i woli walki mielczanki. To w Oregonie zdobyła dwa srebrne medale. O ile byliśmy świadomi, że na 35 kilometrów 25-latka będzie mocna, o tyle niewielu przewidywało jej sukces na dwudziestce. Wówczas Polka zadziwiła świat. Teraz również postarała się o emocje.

Katarzyna Zdziebło ze srebrem w Monachium

Na początkowym etapie wykreowała się grupa trzynastu zawodniczek, w której znalazła się również nasza rodaczka. Polka rozsądnie dysponowała siłami. Końcówka dystansu to wyścig trzech lekkoatletek. Ostatecznie Zdziebło do mety na mecie zameldowała się na drugim miejscu i zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy w Monachium.

To już dziewiąty medal lekkoatletycznej reprezentacji Polski w Monachium. Wcześniej po krążki sięgali: Aleksandra Lisowska (złoto, maraton), brąz drużynowy (maraton), Wojciech Nowicki (rzut młotem), Natalia Kaczmarek (400 m), Ewa Różańska (400 m), Adrianna Sułek (siedmiobój), Sofia Ennaoui (1500 m) oraz Anna Kiełbasińska (400 m).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Sofia Ennaoui z brązowym medalem! Cudowny bieg Polki na 1500 metrów

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA