Biało-czerwoni lepsi od Belgii w towarzyskim spotkaniu!

4 wrz 2018, 22:14

Biało-czerwoni wygrali 3:1 w towarzyskim meczu z reprezentacją Belgii. Jutro ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata.

Pierwszy set spotkania towarzyskiego był dość wyrównany. Na pierwsze trzypunktowe prowadzenie wyszli nasi rywale (8:11). Biało-czerwoni szybko zerwali się do walki i odrobili straty. W końcowych fragmentach premierowej odsłony skuteczniej zagrali podopieczni trenera Heynena. Wygraną w tej partii przypieczętował Jakub Kochanowski posyłając trudne zagrywki (25:23).

Druga partia była zdecydowanie lepsza w wykonaniu biało-czerwonych. Polacy poprawili element przyjęcia i atak. Podopieczni trenera Heynena odskoczyli rywalom na dość pewną przewagę (16:10) i utrzymali ją do końca seta. Biało-czerwoni popełnili także mniej błędów własnych i bez większych problemów triumfowali także i w drugiej odsłonie tego towarzyskiego meczu (25:16).

Trzecią odsłonę Nasi siatkarze rozpoczęli nieudanie. Rywale szybko wyszli na dużą przewagę (1:7). Już w tym momencie o czas poprosił trener Naszej reprezentacji. Polacy próbowali zmniejszać straty, ale Belgowie kontrolowali przebieg partii. W tym secie Polacy popełnili dziewięć błędów własnych. Belgowie nie dali się dogonić i skutecznie doprowadzili do wygrania całej partii i przedłużenia swoich szans w spotkaniu.

W czwartym secie gra Polaków wyglądał już lepiej. Choć rywale odskoczyli na kilka oczek to Polacy szybko dogonili i sami przejęli prowadzenie. Biało-czerwoni kontrolowali wynik i zbliżali się do zakończenia meczu. Belgowie próbowali doprowadzić do piątego seta, ale to ostatecznie się im nie udało. Polacy wygrali więc to spotkanie w czterech odsłonach.

Polska – Belgia 3:1 (25:23, 25:16, 20:25, 25:22)

Polska: Grzegorz Łomacz, Damian Schulz, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski, Dawid Konarski, Fabian Drzyzga, Artur Szalpuk.

Belgia: Hendrik Tuerlinckx, Sam Deroo, Igor Grobelny, Simon Van de Voorde, Matthias Valkiers, Pieter Coolman, Jelle Ribbens