czwartek, 30 czerwca, 2022

Biało-czerwonym pozostał turniej kontynentalny!

Biało-czerwone po wczorajszej porażce z Serbią nie straciły szans wywalczenia awansu na IO w 2020 roku. Polki mogą jeszcze wystąpić i powalczyć o udział olimpiadzie w turnieju kontynetnalnym.

Brazylia, Chiny, Rosja, Serbia, Włochy i USA te ekipy są już pewne awansu na najważniejszą imprezę czterolecia.

Dla naszej drużyny też jeszcze jest szansa na udział w olimpiadzie. W styczniu 2020 roku zespoły będą miały szansę wystąpić w kwalifikacjach kontynentalnych. Polki też  mają ogromną szansę, aby w takim turnieju w Europie wystąpić. Turniej prawdopodobnie zorganizuje Turcja i wystąpi w nim siedem najlepszych drużyn z rankingu CEV, które jeszcze nie mają kwalifikacji oraz gospodarz.

Biało-czerwone obecnie zajmują 8 miejsce, lecz po awansie Rosjanek, Serbii i Włoch nie powinny bez kłopotów zapewnić sobie udział w kwalifikacjach. Ranking CEV ulegnie jednak zmianom po mistrzostwach Europy. Trener naszej ekipy Jacek Nawrocki mówi, że naszym reprezentantkom potrzebny jest awans do ćwierćfinału Euro. W praktyce Polkom wystarczy awansować z grupy, w której grają ekipy Włoch, Belgii, Ukrainy, Portugalii i Słowenii. Do 1/8 finału przepustkę wywalczą po cztery ekipy. Mamy takie przekonanie, że Polki zaliczą się do tego grona.

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA