BKS Profi Credit Bielsko-Biała wywozi z Łodzi komplet punktów

20 sty 2018, 19:49

Podczas 14. kolejki siatkarskiej ekstraklasy kobiet Grot Budowlane Łódź podejmowały BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Spotkanie nie było najlepszym w wykonaniu miejscowych. bielszczanki wykorzystały każdą ich słabość i dzięki temu triumfowały 3:0.

Początek pierwszego seta zapowiadał nam bardzo zacięte spotkanie (3:3, 6:6). Przez pewien czas zespoły rzeczywiście szły łeb w łeb, jednak ostatecznie przyjezdne zdobyły skromne prowadzenie (11:13). Nie wypuściły go już do samego końca odsłony (17:22). Pierwszego seta zakończył pewny atak Grant ze środka siatki (19:25).

Rozpędzone bielszczanki dobrze weszły w następną partię (1:4). Budowlane jednak nie miały problemu ze zniwelowaniem strat (7:7). Na ich nieszczęście przyjezdne ponownie odskoczył, tym razem na dłużej (8:12, 12:18). Niespodziewanie Budowlane zaczęły odrabiać straty i nim się obejrzeliśmy doprowadziły do stanu 19:20. Po udanym ataku Kąkolewskiej zaczęła się gra na przewagi (24:24). Ostatecznie odsłonę zakończył efektowny blok na Kai Groblenej (24:26).

Poirytowane łodzianki wypracowały osobie przewagę już na początku trzeciego seta (6:3), jednak nie mogły cieszyć się z niej zbyt długo. Przyjezdne bardzo szybko odwróciły prowadzenie (6:8). Aż do samego końca spotkania gra toczyła się punkt za punkt i bardzo ciężko było wskazać lepszy zespół (11:11, 17:17). Po pewnym ataku Koniecznej z drugiej linii bielszczanki miały do wykorzystania serię piłek meczowych (22:24). Szybko skorzystały z okazji i zakończyły odsłonę na swoją korzyść 25:22.

Grot Budowlani Łódź – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 24:26, 22:25)

Grot Budowlani Łódź: Čutura, Polańska, Polak, Kąkolewska, Piotrowska, Twardowska, Muszyńska, Grobelna, Vincourová, Grajber, Witkowska

BKS Profi Credit Bielsko-Biała: Zakościelna, Nowicka, Różański, Jagieło, Konieczna, Moskwa, Grant, Mancuso, Świrad, Sobolska, Mucha, Lemańczyk, Wilczek