Bobsleje: Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski na 13. miejscu. Drugie zwycięstwo Kibermanisa

6 lis 2016, 12:45

Dwójka Mateusz Luty/ Krzysztof Tylkowski zajęła 13. miejsce w zawodach Pucharu Europy w bobslejach. Zwycięzcą zawodów w Siguldzie został Łotysz Oskars Kibermanis.

Luty i Tylkowski po pierwszym ślizgu plasowali się na 13. miejscu. W drugi uzyskali 14. czas i spokojnie obronili lokatę z pierwszego przejazdu. Mateusz Luty startował w Siguldzie z kontuzją stopy. Z tego powodu Krzysztof Tylkowski musiał sam rozpędzać bobslej, co przełożyło się na słabsze czasy startu.

Nasza druga załoga Jakub Stano i Bartłomiej Michalski zajęła 19. miejsce. Dla tej dwójki był to dopiero drugi start w Pucharze Europy.

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Europy jest Oskars Kibermanis. Mateusz Luty zajmuje 11. miejsce, a Jakub Stano, jest 19.