PŚ w Oberstdorfie: Stoch najlepszym z Polaków. Świetny skok w drugiej serii

Aktualizacja: 26 lut 2024, 08:32
24 lut 2024, 18:00

W piątek oglądaliśmy konkurs duetów, a w sobotę na skocznię mamucią w Oberstdorfie powróciły zmagania indywidualne, w których udział wzięło czterech Polaków. Na austriackim obiekcie najlepiej z biało-czerwonych spisał się Kamil Stoch, który skończył na 12. miejscu. Cały konkurs wygrał Timi Zajc.

Rewelacyjny skok Kamila Stocha w drugiej serii

Po pierwszej serii Aleksander Zniszczoł zajmował 12. miejsce. Najlepszy z reprezentantów Polski w skoczył 210 metrów i do pierwszej dziesiątki tracił tylko 2,1 punktu. Awans wywalczyli także Kamil Stoch (204 metry i 21. miejsce) oraz Piotr Żyła (203,5 metra i 26. lokata). Na całej linii zawiódł natomiast Dawid Kubacki. Doświadczony skoczek zajął przedostatnie miejsce i wygrał tylko ze zdyskwalifikowanym Sindre Ulvenem Joergensenem.

W drugiej serii doszło do sporych przetasowań. Doskonale skoczył Stoch, który skoczył 221 metrów, dzięki czemu ostatecznie przesunął się aż na 12. lokatę. Spadł natomiast Zniszczoł, którego próba na odległość 219,5 metra dała mu ostatecznie 19. pozycję. Z kolei Piotr Żyła utrzymał swoje 26. miejsce (druga próba na 198 metrów).

Zwycięzcą pierwszych indywidualnych zawodów w Oberstdorfie został Słoweniec Timi Zajc. Na niższych stopniach podium stanęli odpowiednio Peter Prevc i Stefan Kraft. Kolejne miejsca w lotach narciarskiich zajęli Michale Hayboeck, Domen Prevc, Andreas Wellinger, Ryoyu Kobayashi, Johann Andre Forfang, Daniel Huber i Maius Lindvik.

PŚ w Oberstdorfie: Żyła i Zniszczoł tracili podium w ostatniej próbie