Strona główna Siatkówka Reprezentacja Brazylijskie media z podziwem komentują poczynania polskiej reprezentacji!

Brazylijskie media z podziwem komentują poczynania polskiej reprezentacji!

0
foto: FIVB

Po podwójnym zwycięstwie Polaków, Brazylijskie media mocno komentują poczynania Biało-Czerwonych. Podkreślają, że Reprezentacja Polski była lepsza pod każdym względem i mimo starań Brazylijczycy nie byli w stanie odwrócić losów spotkania.

Reprezentacja Polski zajęła 5. miejsce w fazie interkontynentalnej Ligi Narodów. Trener Vital Heynen sprawdził aż 26 zawodników. W piętnastu spotkaniach Polacy wywalczyli jedenaście zwycięstw. Awans wywalczyli również: USA, Brazylia, Iran, Rosja i Francja.

W Chicago Reprezentacja Polski wygrała z Brazylią ostatnie dwa spotkania. Pierwsze spotkanie dla Polaków zakończyło się wynikiem 3:2 (25:23, 23:25, 25:21, 21:25, 15:9). Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, ale Brazylijczycy musieli uznać wyższość Biało-Czerwonych. Polacy zdecydowanie dominowali w elemencie bloku.

Drugie spotkanie również zakończyło się zwycięsko dla Polski. Tym razem jednak do pokonania rywali Biało-Czerwoni potrzebowali jedynie 3 setów (25:17, 25:23, 25:21). Z tym spotkaniem związane było również dużo kontrowersji dotyczących opuszczenia przez trenera Vitala Heynena swoich podopiecznych. Trenera zastąpił jego asystent – Jakub Bednaruk. Mimo braku głównego selekcjonera Polska Reprezentacja w pięknym stylu pokonała Brazylię i zdobyła brązowy medal.

To Brazylijczycy pojechali do Chicago swoim najmocniejszym składem, i to oni byli faworytami. Nasz skład był mocno “eksperymentalny” a mimo to dwukrotnie zwyciężyliśmy z potęgą siatkówki. Poczynania naszych siatkarzy nie mogły zatem przejść bez echa.

W Brazylijskiej prasie spotykamy się z takimi wpisami:

Terra.com.br pisze: Brazylijczycy chcieli pokazać, że wyeliminowali błędy z porażki z USA. Tymczasem zespół Renana Dal Zotto miał problemy na wielu płaszczyznach. Został łatwo zdominowany przez młodą i utalentowaną drużynę z Polski. Ta zmiażdżyła Brazylię, wygrywając 3:0” 

“Brazylia nie opiera się młodej drużynie Polski i traci brązowy medal w Lidze Narodów”  – relacjonuje globo.com

Lance.com.br ostro komentuje poczynania swoich Reprezentantów – “Brazylia gra słabo i nie zdobywa brązu w Lidze Narodów. Występ do zapomnienia. Polska bezdyskusyjnie ograła Brazylię, wygrywając 3:0” 

Brazylijscy dziennikarze podkreślają, iż mimo mocno “wymieszanego” składu i braku trenera Vitala Heynena, Polscy siatkarze byli zdecydowanie lepsi. W prasie pojawia się także stwierdzenie, że Polską drużynę do triumfu poprowadził Bartosz Bednorz.

 

 

 

Komentarze