Budowlani Łódź wygrywają w Toruniu

19 lis 2016, 18:28

W ramach 6. kolejki ORLEN Ligi, Budowlani Toruń podejmowali Budowlanych Łódź. Gospodynie nie rozegrały najlepszego spotkania. Łodzianki szybko rozprawiły się z rywalkami i mogą cieszyć się z pełnej puli punktów.

Początek spotkania nie wyglądał najlepiej dla gospodyń. Popełniały dużo błędów, Rebbeca Pavan zaatakowałą w aut (0:4). Przy stanie 0:5 trener Nicola Vettori poprosił o czas dla swojej drużyny. Po przerwie torunianki nadal nie zdobyły żandego punktu (0:9). Pierwszy punkt dla Budowlanych Toruń został przyznany dopiero po autowej zagrywce Grajber (1:9) Przyjezdne cały czas utrzymywały dość wysoką przewagę punktową (9:14). Marta Wójcik zdobyła punkt zagrywką dla swojej drużyny (12:16). Gra torunianek nie wglądała najlepiej, duet Vincourova – Polańska zablokował atak gospodyń (16:23). Set zakończył się przy stanie 16:25.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry obydwu zespołów (3:3, 4:4). Zagrwka Heike Beier dała siatkarkom z Łodzi trzypunktowe prowadzenie (5:8). Gospodynie nie dały rady podbić kiwki Pavli Vincourovej (6:13). Gra siatkarek z Torunia nie zachwycała, pozwoliły rywalkom na wypracowanie wysokiej, ośmiopunkowej przewagi (10:18). Heike Beier zatrzymała blokiem atak Pavan (12:20), trener Vettori poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Łodzianki nadal utrzymywały się na prowaszenie, dobrze blokiem zagrały Gabriela Polańska i Monika Kutyła (13:22). Gospodynie próbowały dogonić rywalki, zdobył kilka punktów w serii (17:24). Druga patria również została wygrana przez przyjezdne (18:25).

Początek trzeciego seta równieź należał do przyjezdnych (1:3). Punkt z zagrywki zdobyła dobrze dysponowana dzisiaj Rebecca Pavan (5:9). Sylwia Pycia zaskakuje torunianki atakiem z przesuniętej krótkiej (6:12). Przewaga łodzianek była miażdżąca, coraz bardzej zbliżały się do wygranej (10:17). Beier posłałą kolejnego w tym meczu asa serwisowego (12:19). Dwa błędy Martyny Grajber pozwoliły gospodyniom nadrobić straty (16:21). Piłkę meczową dla swojej drużyny wywalczyłą Beier (17:24). SPotkanie zakończył błąd podwójnego odbicia Sylwii Wojcieskiej (17:25).

Giacomini Budowlani Toruń – Budowlani Łódź 0:3 (16:25, 18:25, 17:25)

MVP: Heike Beier

Giacomini Budowlani Toruń: Wójcik, Gierak, Lewandowska, Polak, Ryznar, Pavan, Martinez Franchi

Budowlani Łódź: Vincourova, Polańska, Beier, Grobelna, Pycia, Grajber, Maj-Erwardt