Bundesliga: Porażka w debiucie Wyszomirskiego

3 wrz 2016, 23:34

W pierwszej kolejce Bundesligi, TBV Lemgo przegrał 26:27 z TSV GWD Minden. Pomimo nieznacznej porażki we własnej hali, w bramce gospodarzy dobre zawody rozgrywał Piotr Wyszomirski.

Od mocnego uderzenia rozpoczęli piłkarze Minden po bramce Dalibora Dodera (6:2). Mimo, że to Wyszomirski zdążył już odbić dwie piłki, jego koledzy popełniali dużo błędów w ataku. Skrzętnie wykorzystywali je goście, którzy podwyższyli prowadzenie po bramce Christoffera Rambo (10:5). Na przerwę schodzili z dobrą zaliczką bramkową (14:10).

Po przerwie Wyszomirski dał nadzieję swoim kolegom na lepszy wynik, raz po raz popisując się pardami. Ostatecznie reprezentant Polski zaliczył dwanaście udanych interwencji, co stanowiło niezłe 34% skuteczności w bramce. Dla porównania bramkarz Minden, Gerrie Eijlers zanotował tylko siedem interwencji (21%).

Między innymi dzięki naszemu bramkarzowi i bramce Tima Hornke, gospodarze odrobili stratę kilku bramek (21:21). Jednak końcówka rywalizacji należała do beniaminka z Minden, które za sprawą bramki Mariana Michalczika było pewne zwycięstwa (27:25).

TBV Lemgo – TSV GWD Minden 26:27 (10:14).

Najlepsi strzelcy: T. Hornke 9 (Lemgo), Svitlica 8, Doder 7, Rambo 5 (z Minden).