Bundesliga: Świetne spotkanie zespołu Grabarczyka, Frisch Auf! Göppingen bez szans

27 gru 2015, 22:05

HSV Hamburg po fantastycznym spotkaniu, pokonał we własnej hali Frisch Auf! Göppingen. Drużyna Piotra Grabarczyka kończy rok na 4. miejscu w tabeli Bundesligi.

Podopieczni Michaela Bieglera od początku meczu spisywali się świetnie. Już po dziesięciu minutach gry prowadzili 7:2. Przez dalszą część pojedynku starannie pilnowali swojej przewagi, a nawet ją powiększyli. Pierwszą część meczu wygrali 18:10.

Po zmianie stron koncert gry HSV Hamburg nie miał końca. Z minuty na minutę przewaga była coraz większa. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 36:24. Piotr Grabarczyk przez większość meczu przebywał na boisku, a na początku został wykluczony na dwie minuty. Nie zdobył żadnej bramki, ale jego głównym zadaniem jest gra w defensywie. Maciej Majdziński nie pojawić się na parkiecie.

HSV Hamburg z dorobkiem 29 punktów znajduje się na 4. pozycji w Bundeslidze. Do prowadzącego Rhein-Neckar Loewen traci siedem oczek.

HSV Hamburg – Frisch Auf! Göppingen 36:24 (18:10)

HSV Hamburg: Lindberg 8/4, Brozovic 8, Jaanimaa 5, Nenadic 4, Mortensen 4, Feld 3, Schröder 2, Hens 2, Schmidt 1, Grabarczyk, Damgaard, Pfahl, Majdziński, Brauer.

Frisch Auf! Göppingen: Schiller 5/1, Kraus 4, Kaufmann 4, Späth 4, Kneule 2, Halen 2, Kristensen 1, Sesum 1, Barud 1, Fontaine, Gehrke.