Były mistrz świata dołączy do KSW! Ma zawalczyć na PGE Narodowym

Od pewnego czasu mówiło się o tym, że Krzysztof Głowacki może związać się z federacją KSW. Teraz wydaję się już pewne, że były mistrz świata organizacji WBO w wadze junior ciężkiej zawalczy na gali XTB KSW Colosseum 2. Wszystko za sprawą zdjęcia, które w sieci umieścili organizatorzy wydarzenia. 

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Krzysztof Głowacki zostanie kolejna gwiazdą w stajni KSW

Krzysztof Głowacki swoją ostatnią walkę w ringu stoczył w styczniu. Na gali w Manchesterze polski pięściarz przegrał przez techniczny nokaut z Richardem Riakporhe’em. Po tej porażce 36-latek zapowiedział, że może spróbować swoich sił w nowej dyscyplinie sportowej. Nie ukrywał, że prowadzi rozmowy z nowymi pracodoawcami i być może zdecyduje się zadebiutować w klatce w formule MMA.

Pojedynków mistrzowskich już raczej nie będzie, więc trzeba szukać czegoś innego. Ja już swoje zrobiłem w boksie. Dwa razy byłem mistrzem świata, osiągnąłem, co mogłem i dałem z siebie maksimum. Teraz muszę pomyśleć o zarabianiu pieniędzy i tym, gdzie lepiej płacą. Tam trzeba iść, bo jest rodzina, dom, dalsze życie. Przyszła kolej na zarobek, a nie marzenia o mistrzostwie świata – mówił w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” Głowacki.

Teraz wszystko wydaję się już oficjalnie załatwione. Organizacja KSW opublikowała bowiem zdjęcie człowieka w bluzie trzymającego pas mistrzowski. Fotografia została wykonana na PGE Narodowym, ale twarz bohatera została przez autora fotografii ukryta. Szkopuł w tym, że widoczne są na niej charakterystyczne tatuaże, która posiada właśnie Krzysztof Głowacki.

Rywalem mistrza może być Patryk “Gleba” Tołkaczewski

Oficjalne potwierdzenie dołączenia 36-latka do federacji KSW wydaję się więc już tylko kwestią godzin. Kto będzie jego pierwszym rywalem w MMA? Tego jeszcze nie wiadomo. Według medialnych doniesień jego rywalem na XTB KSW Colosseum 2 będzie Patryk “Gleba” Tołkaczewski. Ten znany jest z walk na gołe pięści.

Przypomnijmy, że gala, która odbędzie się w Warszawie na PGE Narodowym, zaplanowana została na 3 czerwca 2023 roku. Już wiadomo, że wezmą w niej udział m.in Artur Szpilka, Mariusz Pudzianowski czy Mamed Chalidow.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Usyk zawalczy w Polsce? Pojedynek z Dubois na Stadionie Narodowym

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA