Strona główna Pozostałe Camroad 6.2 – Świetny wideorejestrator z kamerą cofania!

Camroad 6.2 – Świetny wideorejestrator z kamerą cofania!

8

Nowy sprzęt od Overmax, czyli wideorejestrator Camroad 6.2 to idealne rozwiązanie dla osób, które w jednym sprzęcie chcą mieć zarówno rejestrator jazdy, ale i kamerę cofania. Jest to poniekąd nowość i innowacja w segmencie wideorejestratorów, na którą bez wątpienia należy zwrócić uwagę…

Rozpocznijmy od tego co otrzymamy w zestawie, a jest on pokaźny. Podstawa to oczywiście pięknie wykonany wideorejestrator, do którego dołączony jest uchwyt i kabel zasilający z wejściem samochodowym. Dodatkowo w paczce mamy kamerę cofania, którą możemy zamontować w dowolnym miejscu, rozdzielacz na dwa wejścia oraz instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną.

Co do wyglądu widerejestratora. Subiektywnie jest on jednym z najlepiej wykonanych sprzętów jakie mieliśmy w rękach. Smukły, metalowy, stworzony z solidnych materiałów zrobi wrażenie na każdym kierowcy. Co ważne nie tylko wizualne, ale i funkcjonalne. Główne funkcje urządzenia, o których należy wspomnieć to:

  • Funkcja ADAS, która informuje użytkownika o wykryciu zmiany pasa ruchu
  • Nagrywanie w pętli – nowe nagrania automatycznie zastąpią stare
  • Sensor SONY IMX323 gwarantujący bezproblemowe działanie urządzenia
  • 6-warstwowy obiektyw przedniej kamery zapewnia wysoką jakość nagranego obrazu
  • Parking monior, który wykrywa każdy ruch nawet przy wyłączonym samochodzie i natychmiast uruchamia kamerę uwieczniając wydarzenie, które spowodowało drgania.

Nowinką w segmencie wideorejestratorów jest wspomniana funkcja ADAS. Pomaga ona znacznie kierowcą w trakcie jazdy i umieszczana jest tylko w wideorejestratorach posiadających najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie przetwarzania i nagrywania obrazu. ADAS wymaga od rejestratora samochodowego posiadania najwyższej jakości wielosoczewkowego szklanego obiektywu oraz najwyższej klasy sensora z procesorem. Najwyższej jakości optyka umożliwia procesorowi bardzo wnikliwą analizę setek szczegółów w oparciu o otrzymywany obraz w celu zwiększenia bezpieczeństwa kierowcy.

Główne podfunkcje, które otrzymamy wraz z funkcją ADAS to:

– Funkcja asystent białej linii – ostrzega kierowcę o zmianie pasa. Funkcja ta jest bardzo przydatna szczególnie na drogach szybkiego ruchu i autostradach.
– Funkcja odległości pomiędzy pojazdami– ostrzega o zbyt małej odległości od poprzedzającego pojazdu.
– Funkcja przeszkód na drodze – ostrzega o przeszkodach na drodze.

Camroad 6.2 umożliwia oczywiście też nagrywanie w pętli. Użytkownik może sobie wybrać czas mając do wyboru 2,3 i 5 minut, czyli są to rozwiązania standardowe odpowiadające większości kierowców.

Innowacją jest również 6-warstwowy obiektyw przedniej kamery, który jest podwójnie zabezpieczony. Takie rozwiązanie zapewnia świetną jakoś nagrywanego obrazu w jakości Full HD 1080p przy 30 klatkach/sekundę, aparat ma 12Mpx, z tyłu z kolei mamy również jakość HD, ale 720p, również przy 30 klatkach/sekundę. Wrażenia z odtwarzanych materiałów są bez zarzutu, obraz zarówno w ciągu dnia, jak i nocą robi wrażenia, tablice rejestracyjne nie są rozmazane.

Co do małych minusów, to po pierwszych dwóch tygodniach użytkowania możemy stwierdzić jedynie dwa i to niewielkie…Pierwszy to wejście na kartę pamięci microSD do 64 GB. Konkurencja oferuje już nawet 256 GB czytniki, które bardzo dobrze spisują się przy nagrywaniu w najwyższej rozdzielczości i przy długich trasach. Karta 64 GB przy jakości HD jednak również wystarczy nam na około pięć godzin filmu więc wynik nie jest zły. Należy również pamiętać, że używana karta musi być przynajmniej klasy 10, tak by obraz nie klatkował i nie było problemów z nagrywaniem. Drugi z minusów to bateria o pojemności 270mAh, która oczywiście nie jest mała jak na wideorejestratory, ba jest nawet duża, ale to nie oznacza, ze pozwoli nam na dłuższe użytkowanie bez podłączenia do gniazda zasilania.

Podsumowując, w cenie około 250 zł mamy zarówno świetnie wykonany i działający wideorejestrator, jak i kamerę cofania. Przy parametrach opisywanego sprzętu na pewno nie znajdziemy drugiego takiego urządzenia na rynku w tak niskiej cenie dlatego z pewnością możemy polecić każdemu Camroad 6.2, który można zakupić u producenta TUTAJ.


SPECYFIKACJA CAMROAD 6.2

Wielkość wyświetlacza: 4,0” IPS
Obsługa: przyciski funkcyjne
Procesor: Mstar 8328P
Sensor: SONY IMX323
Rozdzielczość nagrywania / foto: przód – Full HD 1080p (przy 30fps) / 12Mpx, tył – HD 720p (przy 30fps)
Format wideo przód-tył/ foto: MOV – AVI/ JPG
Obiektyw: 6-warstwowy
Automatyczny start nagrywania i wygaszanie ekranu (1/ 2 / 5 minut)
Kąt widzenia: 170°
Tryb nocny: WDR
Nagrywanie w pętli: TAK (2 / 3 / 5 minut)
G-sensor: TAK
Detekcja ruchu: TAK
Funkcja ADAS: TAK
Wbudowany mikrofon i głośnik: TAK
Czytnik kart: microSD do 64GB (od klasy 10)
Pojemność baterii: 270mAh
Materiał: metal
Kolor: srebrno-czarny

Komentarze