niedziela, 2 października, 2022

Canelo – Gołowkin III (18.09): Gdzie i kiedy oglądać? Walka na którą czeka cały świat boksu

Już w maju ogłoszono, że Canelo Alvarez i Giennadij Gołowkin spotkają się na ringu po raz trzeci. Wyczekiwana przez fanów boksu zakończenie pięściarsiej trylogii będzie miała miejsce już w najbliższy weekend w nocy z soboty na niedzielę. Gdzie i o której godzinie można obejrzeć pojedynek Canelo – Gołowkin III, którego stawką będą pasy federacji IBF, WBA, WBO, WBC?

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Canelo – Gołowkin wejdą do ringu około 5:00 nad ranem

Pierwszy raz przyjemność oglądać tych wielkich pięściarzy na jednym ringu mieliśmy 16 września 2017 roku. Wtedy Saul „Canelo” Alvarez (57-2-2, 39 KO) skrzyżował rękawice z Giennadijem Gołowkinem (42-1-1, 37 KO) na T-Mobile Arenie w Nevadzie. Po dwunastu rundach sędziowie orzekli remis, choć wynik ten wzbudził wiele kontrowersji.

Ostatecznie pasy WBA, WBC, IBO i IBF wagi średniej obronił jednak Giennadij Gołowkin. Od razu zapowiedziano jednak rewanż, który miał miejsce we wrześniu 2018 roku. Wówczas Kazach przegrał z Saulem Alvarezem, choć i ta batalia zakończyła się licznymi kontrowersjami. Dość napisać, że GGG do dziś uważa, że wygrał dwie pierwsze walki, a Canelo był po prostu faworyzowany przez sędziów.

Ponadto cieniem na tamtym pojedynku kładzie się fakt, że we krwi Meksykanina wykryto zakazaną substancję – Clenbuterol. W związku z tym rewanż został przesunięty, gdyż pierwotnie miał odbyć się już w marcu. Teraz wszyscy liczą jednak na to, że zakończenie trylogii Canelo – Gołowkin odbędzie się bez niepotrzebnych kontrowersji. Jak będzie rzeczywiście? Przekonamy już w nocy z soboty na niedzielę.

Nasze style walki idealnie do siebie pasują, dlatego będzie trylogia. Za nami dwa wspaniałe pojedynki i myślę, że trzeci też będzie dobry. Sądzę jednak, że jestem bardziej dojrzały, czuję się pewnie i myślę, że będzie widać tę różnicę w ringu – powiedział z kolei przed walką Saul „Canelo” Alvarez.

Liga Typerów Polski-Sport.pl
Galę w Las Vegas pokaże serwis DAZN. Transmisja z wydarzenia będzie dostępna z polskim komentarzem, a za mikrofonem zasiądą Janusz Pindera i Grzegorz Proksa. Walka wieczoru powinna rozpocząć się nie wcześniej, niż o godzinie 5:00 czasu polskiego.

 

Canelo – Gołowkin III (18.09): Typy i Kursy Bukmacherskie. Koniec wielkiej trylogii Alvareza i GGGPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA