Ogromny pech i kontuzja Carlosa Alcaraza. Novak Djoković w finale French Open

9 cze 2023, 19:42

Novak Djoković został pierwszym półfinalistą tegorocznej edycji wielkoszlemowego French Open. Serb pokonał 6:3, 5:7, 6:1, 6:1 lidera światowego rankingu Carlosa Alcaraza, który w dwóch ostatnich setach musiał się mierzyć z uciążliwą kontuzją łydki.

Kontuzja pokrzyżowała plany Alcarazowi

Pojedynek Carlosa Alcaraza z Novakiem Djokoviciem słusznie uznawany był za przedwczesny finał. Naprzeciw siebie stanęli bowiem aktualny lider i trzeci tenisista rankingu ATP, a wśród nich od samego początku rywalizacji na korcie w Paryżu upatrywano głównego zwycięzcę.

Początek spotkania należał do Serba, który umiejętnie wciągał Hiszpana do gry pod siatką i wykorzystywał jego niewymuszone błędy. Co prawda w pewnym momencie Alcaraz zaczął gonić wynik, ale nie dał rady doścignąć 36-latka, który ostatecznie triumfował 6:3.

W drugim secie do stanu 4:3 dla Hiszpana gra była bardzo wyrównana. Później Alcaraz zdołał przełamać Djokovicia, ale w dziesiątym gemie nie wykorzystał trzech piłek setowych. Zrobił to dopiero przy stanie 6:5, kończąc gema w efektowny sposób i wygrywając go 7:5.

Na początku trzeciego seta doszło do przykrego zdarzenia. W jednej z akcji hiszpański tenisista nabawił się urazu łydki, który ustawił całe spotkanie. Alcaraz nie był w stanie wejść już na swój optymalny poziom i przegrał 10 kolejnych gemów i w konsekwencji całe spotkanie.

Carlos Alcaraz (1. ATP) vs Novak Djoković (3. ATP) 3:6, 7:5, 1:6, 1:6

Novak Djoković awansował tym samym do finału wielkoszlemowego French Open po raz siódmy w karierze. Walkę o trzeci triumf na paryskich kortach stoczy z Casperem Ruudem lub Alexandrem Zverevem.