Cerrad Czarni Radom lepsi od rywali z Lubina

4 mar 2017, 21:07

W ramach 25. kolejki siatkarskiej ekstraklasy Cerrad Czarni Radom podejmowali Cuprum Lubin. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy, 3:0.

Początek pierwszej partii był bardzo zacięty i wyrównany. Dopiero po przekroczeniu granicy punktów przyjezdnym udało się zyskać przewagę (10:12). Gospodarze szybko odrobili straty i to z nawiązką, jednak prowadzenie zdążyło się zmienić kilka razy. Końcówka seta była równie zacięta, zespoły grały punkt za punkt aż do ostatniego momentu. Partia zakończyła się przy stanie 27:25.

W kolejnej odsłonie prowadzenie przypadło w udziale lubinianom. Konsekwentna, skuteczna gra przyjezdnych spowodowała, że Radomianom ciężko było dogonić przeciwników (11:14). Siatkarze Cuprum Lubin niezmiennie mieli prowadzenie w swoich rękach. Wszystko wskazywało na to, że dadzą radę doprowadzić do wyrównania stanu spotkania (16:20). Radomianie jednak zaczęli odrabiać straty a następnie obronili dwie piłki setowe (22:24). Ostatecznie set padł łupem gospodarzy (26:24).

Trzecia partia wyglądała bardzo podobnie do poprzedniej, na samym jej początku prowadzenie przypadło w udziale przyjezdnym (3:6). Radomianie jednak stopniowo wyrównywali straty, jasnym punktem w zespole był młody Jakub Ziobrowski. W samej końcówce sytuacja odwróciła się i przewagę zdobyli gospodarze (21:18). Radomianie nie dali się dogonić i szybko doprowadzili do końca spotkania (25:21).

Cerrad Czarni Radom – Cuprum Lubin 3:0 (27:25, 26:24, 25:21)

MVP: Jakub Ziobrowski

Cerrad Czarni Radom: Żaliński, Kędzierski, Ziobrowski, Kohut, Smith, Fornal, Watten, Bołądź, Ostrowski

Cuprum Lubin: Łomacz, Kaczmarek, Pupart, Boehme, Taht, Gunia, Rusek, Gorzkiewicz, Malinowski, Michalski